Przejdź do treści

Rodzaje i zalety nitonakrętek nierdzewnych

 

Nitowanie wykorzystywane jest do łączenia ze sobą elementów blaszanych. Przez długi czas było najpopularniejszą metodą wykorzystywaną do przeprowadzenia wspomnianej czynności i wciąż cieszy się dużym zaufaniem. Często wykorzystuje je się do konstrukcji dachów oraz budowy mostów. Szczególne zastosowanie znajdują nitonakrętki, które stanowią niezawodny sposób na zabezpieczenie materiału.

Niezawodność nitonakrętek nierdzewnych

nitonakrętki nierdzewneInstalacja nitonakrętek nierdzewnych jest szybka i przyjemna. Do jej wykonania należy wyposażyć się w specjalne zaciskarki. Wspomniane nitonakrętki są wykonane z antykorozyjnej stali, odpornej na wilgoć i działanie substancji chemicznych. To zapobiega ich poluzowaniu, a także niszczeniu i niestabilności całej konstrukcji. Zawierają część gwintowaną na wewnątrz. Ich wytrzymałość jest szczególnie doceniana w zakładach przemysłowych, gdzie są często wykorzystywane do budowy różnych konstrukcji. Nitonakrętki nierdzewne stanowią sprawdzony sposób na trwałe, nierozerwalne połączenia materiałów. Tworzą mosty, po których jeździmy i pojazdy, które są wykorzystywane do budowy naszych domów. Biorą udział w życiu codziennym człowieka, zabezpieczając mu dach nad głową i stabilność mebli. Ich koszt jest stosunkowo niewielki, a zastosowanie przynosi satysfakcjonujące efekty. Istnieje wiele rodzajów nitonakrętek, w zależności od ich materiałów i kształtu.

Rodzaje nitonakrętek nierdzewnych typuje się na podstawie wyglądu ich kołnierzy. Wyróżniamy płaskie, stożkowe, uniwersalne i wiele innych. Nitonakrętki dzieli się także pod względem wykorzystanego tworzywa do ich produkcji. Oprócz tych wykonanych z antykorozyjnej stali, są także aluminiowe czy ocynkowane. W ten sposób możemy je dopasować do konstrukcji naszych projektów.