Przejdź do treści

Rodzaje automatycznych bram przemysłowych

W wielkich halach przemysłowych i magazynach, gdzie panuje duży ruch przeładunkowy, najczęściej stosuje się duże bramy segmentowe. Rozwiązanie to ma wiele zalet dla zakładu produkcyjnego. Istnieje wiele rodzajów coraz częściej stosowanych bram w nowoczesnych halach przemysłowych. Czym się charakteryzują?

Bramy w halach przemysłowych i magazynach

bramy przemysłoweBramy stosowane w przemyśle są sterowane automatycznie. Takie rozwiązanie, ma na celu ułatwienie przejazdu samochodów oraz innych pojazdów obecnych w zakładzie, jak wózki widłowe. Bramy przemysłowe są najczęściej segmentowe, wykonane ze stali lub aluminium. Spotyka się też bramy szybkobieżne wykonane z tworzyw sztucznych. Jest ona odprowadzana najczęściej do góry nad nadproże. Obecnie oferowane bramy, są wyposażone w systemy uszczelniające oraz zabezpieczające przytrzaśnięcie palców lub przedmiotów, znajdujących się pod bramą. Wielkim plusem stosowania ich w halach przemysłowych, jest oszczędność miejsca. Nie trzeba go specjalnie wydzielać, ze względu na promień otwarcia bramy. Oprócz sterowania automatycznego, można sterować nimi również ręcznie. Mogą być wyposażone w drzwi wyjściowe ułatwiające wyjście z hali, bez potrzeby podnoszenia całej bramy. Dostępnych jest też wiele dodatkowych akcesoriów, które możemy zamówić np. zamek szyfrowy, sygnalizacja świetlna oraz czujniki ruchu.

Bramy przemysłowe można też wyposażyć w detektory ruchu oraz sygnalizatory dźwiękowe. Istnieje również możliwość otwierania ich za pomocą czytników kart zbliżeniowych lub zamontowania elektronicznych zamków szyfrowych. W razie niebezpieczeństwa i nagłych sytuacji, każda brama wyposażona jest w wyłącznik awaryjny, zatrzymujący natychmiast ruch bramy. Pomocny może okazać się tez montaż kurtyny świetlnej.