Przejdź do treści
regały półkowe

Regały pułkowe w schronisku dla zwierząt

Schronisko dla zwierząt jest miejscem, gdzie regały są potrzebne, ponieważ przy ogromnej ilości zwierząt instytucja ta musi mieć w zapasie odpowiednią ilość karmy, koców, szamponów, legowisk, zabawek, smyczy, obroży i innych przedmiotów niezbędnych w opiece nad zwierzętami.

Gdzie znajdziemy regały półkowe w schronisku?

regały półkoweKażde większe schronisko posiada więc magazyn, w którym składuje wszystkie potrzebne rzeczy. Wyposażenie magazynu schroniska jest bardzo ważne i obejmuje w większości regały półkowe, które są przystosowane do utrzymywania ciężaru worków karm dla zwierząt. Najważniejsze w magazynie są regały wysokiego składowania, które pozwalają zmieścić dużą ilość przedmiotów na małej przestrzeni. Magazyn schroniska dla zwierząt powinien być podzielony na części, na przykład wegług rodzaju produktów, jeden regał na karmy, drugi na szampony, trzeci na smycze i tak dalej. Firma zajmująca się produkcją regałów odpowiednich na karmy dla zwierząt to firma regały mago. Regały mago są mocne, stabilne i nie uszkodzą się, gdy zostanie na nich położone kilkanaście ciężkich worków karmy dla zwierząt. Firma tegometall produkuje lżejsze i delikatniejsze regały, jednak spokojnie nadają się do przechowywania takich rzeczy jak szmapony, witaminy i inne produkty, które nie są zbyt ciężkie. Regały wanzl są najdelikatniejszymi i najtańszymi regałami, więc nadają się one do przechowywania najlżejszych rzeczy, takich jak smycze, obroże, szelki, miski, ręczniki, koce i tym podobne. Problemem często jest cena regałów, ale zapewniają one komfort przechowywania i mniejsze straty, ponieważ na przykład worki z karmą rzucone na ziemię łatwiej się dziurawią i rozrywają niż te trzymane na regałach.

W związku z tym zakup regałów ogranicza ilość pieniędzy, które schronisko wydaje na zakup rzeczy, które uległy zniszczeniu wskutek nieprawidłowego przechowywania. Schroniska często magazynują rzeczy na zewnątrz, czasem tylko pod jakimś zadaszeniem, dlatego istotne jest, aby regały były pokryte farbą zapobiegającą korozji lub wykonane ze stali nierdzewnej.