Przejdź do treści

Przeznaczenie agregatów prądotwórczych

  • przez

 

Agregaty prądotwórcze występują w dwóch, podstawowych rodzajach. Są to agregaty wyciszone i agregaty niewyciszone. Agregaty niewyciszone, to zwykłe agregaty w ramach i mogą być wykorzystywane do zasilania urządzeń domowych, oraz innych. Wszystko zależy od tego, jakie urządzenia chcemy zasilić. Wtedy i agregat powinien być odpowiednio wydajny.

Agregaty prądotwórcze dla ludności

Profesjonalne agregaty prądotwórczeProfesjonalne agregaty prądotwórcze posiadają stabilizację napięcia, oraz są dżwiękochłonne. Jest to bardzo przydatne, ponieważ nie tylko obniżają one hałas emitowany przez taki agregat, ale również ich obudowa chroni agregat przed działaniem czynników atmosferycznych, jak wiatr, deszcz itp. Są to przeważnie agregaty trójfazowe, o różnym napięciu. Zróżnicowanie napięć w agregatach uzależnione jest od potrzeb użytkownika. Można kupić agregat o napięciu np. 400 V, który jest dobry do obsługi urządzeń czułych na jakość prądu wytwarzanego przez takie agregaty. Generalnie agregaty prądotwórcze profesjonalne, mogą być używane np. przed straż pożarną. Wystarczy umieścić taki agregat na przyczepie i można korzystać z niego zasilając różne urządzenia. Agregat prądotwórcze są także bardzo przydatne prywatnym użytkownikom. W dzisiejszych czasach kotły grzewcze naszpikowane są elektroniką i mogą działać jedynie wtedy, gdy jest prąd. Zimą często tego prądu nie ma, choćby z powodu słabej jakości infrastruktury elektrycznej, przestarzałych kabli itp. Często się urywają pod wpływem np. lodowego opadu atmosferycznego. Wtedy w takim domu brakuje ogrzewania właśnie wtedy, gdy jest najbardziej potrzebne.

Agregaty prądotwórcze mogą zasilać różne urządzenia, m.in. także kotły grzewcze w domach prywatnych. Szczególnie kotły na gaz wymagają zasilania prądowego. Warto mieć taki agregat, choćby z tego powodu. W razie awarii prądu, można wspomóc się agregatem, zanim elektrownia naprawi uszkodzenie.