Przejdź do treści

Przeciwpożarowe drzwi z aluminium

Stolarka aluminiowa to dziedzina, która w ostatnich latach zyskuje na popularności. Dopiero niedawno zauważono jak wielki potencjał mają wyroby z aluminium i jak bezpieczne są w użytkowaniu. Aluminiowe drzwi posiadają wszystkie certyfikaty jakości.

Drzwi antywłamaniowe i przeciwpożarowe

drzwi przeciwpożarowe aluminioweDrzwi są w pełni odporne na płomienie i działanie wysokich temperatur. Drzwi przeciwpożarowe i antywłamaniowe kojarzą się z ciężkimi, grubymi wrotami. Tak było w przeszłości. Drzwi przeciwpożarowe aluminiowe są solidne i jednocześnie bardzo lekkie. Drzwi dodatkowo odporne są na korozje dzięki wzbogaceniu materiału o magnez lub krzem. Odpowiednia izolacja zapewnia dźwiękoszczelność i energooszczędność. Jedyna konserwacja jakiej wymagają drzwi to czyszczenie aluminium w odpowiedni sposób. Jest to bardzo łatwe i szybkie. Materiał jest odporny na odkształcenia, wgniecenia i inne uszkodzenia mechaniczne. Jak na razie wyroby z aluminium nie wykazują żadnych minusów. Klienci oprócz funkcjonalności zwracają również uwagę na wygląd drzwi. Są one częścią wizerunku danego budynku. Aby wyjść na przeciw tym potrzebom drzwi wykonywane są w różnych formach. Mogą być jedno lub dwuskrzydłowe. Listy dostępne są w nieograniczonych wariantach kolorystycznych. Oprócz tego drzwi mogą być w pełni zabudowane lub przeszklone wedle uznania klienta. To czy drzwi będą pełne czy przeszklone nie ma żadnego znaczenia dla ich funkcjonalności. I jedne i drugie w pełni zabezpieczają pomieszczenie przed pożarem.

Wstawiona w drzwi szyba antywłamaniowa nie tłucze się. Dzięki temu złodziej nie dostanie się nawet do całkowicie przeszklonego pomieszczenia. Na takie rozwiązania decydują się nie tylko właściciele firm, ale coraz częściej właściciele domów prywatnych. Dzięki temu zapewniają bezpieczeństwo swoim domownikom.