Przejdź do treści

Profesjonalnie przeprowadzone szkolenie podologiczne kształci specjalistów

  • przez

Osoby, które borykają się z różnorodnymi zmianami skórnymi na stopach, a także dolegliwościami, które dotyczą płytki paznokciowej, często szukają specjalistycznej pomocy. Pacjenci tacy mogą skorzystać z usług podologów, którzy diagnozują i leczą różne problemy które dotyczą skóry i płytki paznokciowej na stopach.

Bogata oferta szkoleń podologicznych

szkolenia podologiczne warszawaZawód podologa cieszy się dużą popularnością, dlatego wiele osób chętnie korzysta z różnorodnych kursów, dzięki którym mogą nabyć niezbędnej wiedzy oraz umiejętności, które są przydatne w pracy z pacjentami. Warto wówczas zdecydować się na szkolenia podologiczne Warszawa jest miastem, gdzie tego typu ofert nie brakuje, dzięki czemu można wybrać odpowiednie rozwiązanie. Ważne, by zdecydować się na profesjonalne szkolenia, dzięki którym przygotujemy się kompleksowo do wykonywania różnorodnych zabiegów, które należą do zadań podologa. Niezbędna wiedza oraz umiejętności, poznanie podstaw anatomii fizjologii stóp, rodzajów deformacji, a także ich wpływu na problemy ze stopami, są bardzo ważne, by profesjonalnie diagnozować swoich pacjentów. Kursanci poznają także schorzenia dermatologiczne, a także dostępne terapie lecznicze. Uczą się także jak prawidłowo wykonać pedicure podologiczny w przypadku modzeli, odcisków, nagniotków oraz pękających pięt. Nabywają umiejętności z zakresu technik skracania płytki paznokciowej, a także właściwej pielęgnacji wałów okołopaznokciowych. Podolodzy muszą także umieć skutecznie radzić sobie z wrastającymi paznokciami a także posiadać znajomość zasad sanitarnych oraz BHP.

Część praktyczna i teoretyczna kursów są niezbędne, by zdobyć odpowiednią wiedzę oraz umiejętności, które umożliwiają wykonywanie zawodu podologa. Program szkolenia jest profesjonalny, a kursanci mają zapewnione niezbędne preparaty, akcesoria i materiały, mogą liczyć także na fachową pomoc i doradztwo w trakcie odbywania ćwiczeń.