Przejdź do treści

Profesjonalne ozonowanie mieszkania

  • przez

Mieszkając w zanieczyszczonym mieście, lub mieszkaniu w starym budownictwie, koniecznie musimy systematycznie je oczyszczać. Nie chodzi tutaj o tradycyjne odkurzanie, czy ścieranie kurzy, ale pozbywanie się z pomieszczeń groźnych bakterii, pleśni, grzybów i roztoczy. 

Na czym polega usługa ozonowania? 

ozonowanie pomieszczeń warszawaNa niebezpieczne grzyby i bakterie są narażone stare mieszkania lub te, w których wystąpiła wilgoć. Ciepłe i wilgotne warunki sprzyjają rozwojowi grzybów i pleśni, które są groźne dla naszego zdrowia. Nie pozbędziemy się ich samodzielnie czyszcząc ściany płynem, ponieważ one występują także w powietrzu. Jeżeli się okaże, że jest nam potrzebne ozonowanie pomieszczeń Warszawa będzie miastem, w którym znajdziemy sporo firm, przeprowadzających tą usługę w atrakcyjnej cenie. Czysty ozon w dużym stężeniu ma działanie antybakteryjne, likwiduje grzyby i pleśń, oraz usuwa bakterie i wirusy występujące w ścianach i w powietrzu. Długość ekspozycji na ozon jest dobierana na podstawie wielkości pomieszczenia. Aby usługa była przeprowadzona we właściwy, skuteczny sposób, konieczne jest aby ozonowany pokój był szczelny i nie znajdowały się w nim żadne osoby, zwierzęta, kwiatki, oraz sprzęt elektroniczny. Po około trzydziestu minutach intensywnego działania ozonu, pomieszczenie należy dokładnie wywietrzyć. Po tej czynności można bezpiecznie wejść do domu, gdyż cząsteczki ozonu zostały rozbite do dopuszczalnej wielkości. Firmy z Warszawy zajmują się ozonowaniem domów, mieszkań, oraz biurowców. 

Profesjonalna usługa jest dziś w cenie, ponieważ ozonowanie pomieszczeń stało się dość popularną formą czyszczenia mieszkań i domów. Coraz częściej klientami takich firm są ludzie kupujący mieszkania z rynku wtórnego i chcą je odkazić przed wprowadzeniem się.