Przejdź do treści

Profesjonalne odzyskiwanie plików

Wirusy oraz szkodliwe oprogramowanie czyha na nasze dane za każdym razem gdy tylko włączymy komputer niezabezpieczony specjalistycznym oprogramowaniem antywirusowym. Niekiedy powodują one takie spustoszenie na naszym dysku twardym, że konieczne jest wykonanie formatowania. Wiąże się ono niestety z tym, że dane zebrane na naszym nośniku zostaną usunięte. Niemniej jednak niekoniecznie będzie to usunięcie na stałe.

Jak efektywnie odzyskać dane?

szybkie odzyskiwanie danych z uszkodzonego dyskuFormatowanie dysków twardych niekoniecznie musi wiązać się z ostatecznym pożegnaniem zgromadzonych na nim plików. Istnieją bowiem skuteczne sposoby na odzyskiwanie danych po awarii. Do przywrócenia danych potrzebne nam będzie jednak specjalistyczne oprogramowanie umożliwiające penetrację nośników. Szybkie odzyskiwanie danych z uszkodzonego dysku twardego może być jednak procesem nieco bardziej skomplikowanym. Jeśli mamy do czynienia z błędami pamięci lub też przez pomyłkę usunęliśmy dane z dysku to możemy podjąć samodzielną prób odzyskania tych danych. Niemniej jednak jeśli nasz dysk doznał uszkodzenia mechanicznego to najlepszym rozwiązaniem będzie przekazanie tej sprawy specjalistom. W naszym kraju funkcjonuje i powstaje coraz więcej firm zajmujących się profesjonalnym i szybkim przywracaniem danych. Potrafią oni przywrócić pliki z dysków zalanych, potłuczonych oraz porażonych zbyt dużym napięciem elektrycznym. Oczywiście zdarzają się czasami takie uszkodzenia, które uniemożliwiają przywrócenie danych ale zdarza się to sporadycznie.

Firmę zajmującą się profesjonalnym przywracaniem danych z uszkodzonych nośników najszybciej zlokalizujemy przez Internet. Firmy takie najczęściej funkcjonują w większych miastach ale duża ich ilość realizuje zlecenia z wykorzystaniem kuriera lub Poczty Polskiej. Należy pamiętać, że jeśli nasz dysk nosi ślady poważnej awarii to nie powinno się samodzielnie go naprawiać.