Przejdź do treści

Prestiżowa perłowa biżuteria

 

Wiele z pań swoje stylizacje lubi dopełniać szykownymi dodatkami w postaci torebek, apaszek czy biżuterii. Najpopularniejszymi z nich są prawdziwe złoto i srebro, choć pozłacane materiały również znalazły swoje zwolenniczki; są zdecydowanie tańsze i bardziej dostępne. Eleganckie wyjścia czy klasyczny styl ubioru wymaga jednak poważnego podejścia do sprawy i wytwornej biżuterii.

Czy perłowa biżuteria jest dla każdego?

biżuteria perłyNaturalna biżuteria to taka, która wykonana jest z występujących w środowisku materiałów, bez konieczności dużej obróbki. Są to na przykład bursztyny; tanie podróbki w postaci pamiątkarskich wisiorów znacznie różnią się od prawdziwego kamienia bursztynu. Popularnym i bardzo często noszonym motywem jest biżuteria perły i jej odmiany, np. klasyczne, miedziane, słoneczne. Jest to materiał zaliczany do najcenniejszych kamieni szlachetnych na świecie. Istnieje wiele ich rodzajów, zależnych od miejsca pochodzenia. Obecnie istnieje wiele ośrodków, które hodują małże oraz wydobywają perłę z jej środka bez konieczności zabijania jej. Jest to duży plus, przemawiający do wegan oraz osób, które dbają o życie innych stworzeń. Pielęgnacja pereł jest zależna od ich cech charakterystycznych. Masa perłowa i gładź powierzchni to cechy, na które trzeba zwracać uwagę przy wyborze biżuterii wykonanej z tego materiału. W większości przypadków wystarczy miękka ściereczka do jej przetarcia. Biżuteria perłowa to nie tylko naszyjniki, ale też bransoletki, kolczyki i pierścienie.

Perły to symbol bogactwa i dobrobytu. Stanowią unikalny element wyposażenia damskiej garderoby, nadając stylizacji wyjątkowego wykończenia. Perłowe dodatki nie muszą być nachalne; delikatne, małe perełki zdobiące dłoń mogą być dopełnieniem eleganckiego stroju wieczorowego. Ze względu na ich wartość nie są często noszone na co dzień.