Przejdź do treści
odżelazianie wody

Prawda o zmiękczaniu i odżelazianiu wody

Cześć wam, przyszedłem tutaj dzisiaj, ponieważ zmuszony jestem poprosić was o pomoc! Od jakiś trzech dni z mojego kranu cieknie pomarańczowa woda. W pierwszej chwili myślałem, że są jakieś prace hydrauliczne na moim osiedlu. Zadzwoniłem do moich sąsiadów, ale oni powiedzieli, że wszystko w u nich w porządku.

Odżelazianie wody czy to konieczne?

odżelazianie wodyPochodziłem jeszcze po paru domach, ale nikt nie zgłaszał podobnego problemu. Okazuje się, że ta kwestia dotyczyła tylko mnie. Zastanawiam się teraz, co dalej? Oczywiście wezwałem już hydraulika i ten zaproponował mi szereg różnych działań, ale przede wszystkim uzdatnianie wody i co, do tego oczywiście nie mam najmniejszych wątpliwości, uzdatnianie wody w tym przypadku jest absolutną koniecznością, oczywiście oprócz wymiany całej instalacji hydraulicznej. Koszty są powalające! Specjalista zaproponował mi jednak jeszcze, bym przy okazji zainwestował w dodatkowe usługi, takie jak chociażby zmiękczanie wody, czy też produktywne odżelazianie wody, ja jednak zastanawiam się na ile jest to, tak naprawdę konieczne? Wiem, że to całe filtrowanie wody jest teraz bardzo modne i, że wszyscy dookoła, to u siebie montują, ale, czy to coś rzeczywiście daje? Powiedzcie proszę, jakie jest wasze zdanie na ten temat!? Warto inwestować w zmiękczanie wody? Czy, ktoś z państwa ma zamontowane już takie filtry i rzeczywiście odczuwa znaczącą różnicę? Wiadomo, że zależy mi na tym, żeby woda w moim domu była jak najlepsza.

 

Jednak, wiecie, jak jest, kiedyś nie było czegoś takiego, jak odżelazianie wody i ludzie, jakoś żyli, a dzisiaj? Powiedzcie mi proszę, jaka jest prawda, czy w istocie jest to inwestycja na lata, czy to po prostu sposób na wyrzucenie pieniędzy..? Będę wam bardzo wdzięczny za wszystkie wasze opinie. Pozdrawiam serdecznie, Piotr Kowalski.