Przejdź do treści

Praktyczne pieluchy bambusowe

W wyprawce dla noworodka czy niemowlaka nie może zabraknąć najważniejszych produktów, które będą potrzebne już od pierwszego dnia. Na pewno należą do nich ubranka, smoczki, wózek głęboki czy łóżeczko że szczebelkami. 

Ile kosztuje pielucha bambusowa?

pieluchy bambusowe cenaWbrew pozorom maluchy potrzebują sporo rzeczy od samego urodzenia, zatem wyprawka musi być dość obszerna pod względem listy rzeczy. Poza podstawowymi produktami i akcesoria warto mieć pieluszki wielorazowe, które można wykorzystywać na wiele sposobów. Przede wszystkim są one wykonane z bawełny w postaci tetry, które głównie stosowane są do wycierania buzi i rączek dziecku po posiłku. Przede wszystkim są tanie i chłonne, a więc warto ich mieć kilka w zapasie. Mogą też być pieluchy bambusowe cena ich jest znacznie wyższa, ponieważ tkanina z bambusa posiada wiece cennych właściwości. Surowiec na nią jest pozyskiwany w naturalny sposób i wykazuje silne działanie antybakteryjne, przeciwgrzybicze czy też choni przed promieniowaniem ultrafiletowym, gdyż zawiera filtry słoneczne. Do tego pieluszka bambusowa jest znacznie bardziej chłonna, lekka, przewiewna i miękka w dotyku. W jej przypadku, im więcej razy jest prana, tym bardziej jej włókna robią się delikatne, nawet pomimo prania w wysokich temperaturach. Doskonale się sprawdza jako otulacz, kocyk na letnie dni, osłona przed promieniowaniem słonecznym czy nawet alternatywny ręcznik. Pieluchy bambusowe z uwagi na materiał są znacznie droższe. Najtańsze modele można kupić za około 50 zł.

Przy zakupie pieluszek warto zwracać uwagę naich jakość i wykonanie, ponieważ na rynku znajdziemy sporo nieoryginalnych pieluch, które kuszą niska ceną. Nie warto ich kupować, ponieważ nie gwarantują wszystkich wymienionych właściwości. Najlepiej ich szukać w sprawdzonych sklepach.