Przejdź do treści
blaty granitowe

Praca kolegi w zakładzie kamieniarskim

  • przez

Mój kolega pracuje w zakładzie kamieniarskim. W sumie trafił tam trochę przypadkowo. Po prostu mieszka w małej miejscowości w województwie mazowieckim a tam nie jest wcale z praca łatwo. No zupełnie inaczej wygląda sytuacja w Warszawie jednak kolega nigdy nie chciał się wyprowadzać. Chciał po prostu być jak najdłużej swoich rodziców.

Kolega musiał się sporo nauczyć

blaty granitowePo prostu chciał im pomagać. Kolega jego ojca szukał kogoś do zakładu kamieniarskiego a ze względu na to, że kolega nie miał pracy po prostu się zgłosił. Na początku praca nie podobała mu się za bardzo. Jednak z czasem było coraz lepiej. Musiał się naprawdę dużo uczyć i przede wszystkim nabrać doświadczenia w obróbce kamienia. A do tego potrzebna jest nie tylko wiedza i umiejętności ale także siła fizyczna. W tym momencie kolega robi na przykład schody granitowe zewnętrzne jak i wewnętrzne do domów. Takie schody z kamienia wcale nie jest tak łatwo zrobić jak by się mogło wydawać. Ogólnie kamień nie jest łatwy w obróbce. Kolega robi też blaty granitowe do łazienek czy do kuchni. Niektórzy takie blaty granitowe wykorzystują również jako parapety. Takie blaty z kamienia są dosyć drogie. Dlatego też kolega podczas obróbki musi uważać by nie spowodować żadnego zniszczenia czy chociaż małej skazy na kamieniu. Materiał jest drogi i wtedy gdy powstanie jakaś skaza to musi to pokrywać z własnych pieniędzy. Kolega jest naprawdę dobrym fachowcem i rzadko mu się do zdarza. W sumie mówi, że najbardziej lubi robić te blaty granitowe bo po prostu z tym jest najmniej roboty. I nie dość, że są mało pracochłonne to jeszcze praktycznie nie ma możliwości by uszkodzić kamień przy ich robieniu.

Kolega jednak w przyszłości chciał otworzyć swój własny zakład kamieniarski. Musiał tylko zgromadzić jakieś środki na początek działalności.

czytaj więcej na: http://stonefactory.pl