Przejdź do treści

Poszukiwania tanich opon rowerowych

  • przez

 

Bardzo lubię jeździć na rowerze. Nawet zimą nie odpuszczam i często jadę rowerem do pracy, chociaż mam do niej kilkanaście kilometrów. Regularnie dbam o to, aby mój rower był poddawany przeglądom technicznym i konserwacji. Chociaż może to wydawać się błahe, dzięki temu mam pewność, że w drodze nic mi się nie stanie. Ostatnio zauważyłem, że jedna z opon nadaje się do wymiany.

Kupno taniej opony rowerowej

tania opona rowerowa 28Postanowiłem nie zwlekać i natychmiast udać się do sklepu z akcesoriami do rowerów. Wiedziałem, że dostanę tam wysokojakościowe opony, które będą wręcz idealnie pasować do mojego roweru. Po wejściu do sklepu, od razu poprosiłem sprzedawczynię o pomoc. Powiedziałem jej, że potrzeba mi jest opona do roweru miejskiego, która będzie miała dokładnie 28 cali. Zaprowadziła mnie ona na odpowiedni dział i pokazała kilka sprawdzonych opon, które często były wybierane przez klientów. Jedna z nich szczególnie mi się spodobała. Była to tania opona rowerowa 28 cali, którą mógłbym bez problemu zamontować w swoim rowerze. Posiadała ona ponad półroczną gwarancję i była wykonana z bardzo dobrej gumy, która zapewniała, że mój rower nie będzie się „ślizgał” nawet po naprawdę śliskiej powierzchni. To było bardzo dobre rozwiązanie szczególnie na jesień i zimę. Zdecydowałem się ją zakupić i już wkrótce przekonałem się, że to była bardzo dobra decyzja.

Muszę przyznać, że wybrana przeze mnie opona miała bardzo dobrą przyczepność, a do tego była bardzo lekka (ważyła niecały kilogram), przez co nie obciążała konstrukcji całego roweru. Jednocześnie dopuszczalne obciążenie tej opony wynosiło sto dwadzieścia kilogramów, dlatego nie musiałem obawiać się o to, że nagle w trakcie jazdy opona pęknie. Nie byłem aż taki ciężki. I to zapewne dzięki codziennym treningom na rowerze.

Po więcej informacji zajrzyj na stronę: https://dmbike.pl/