Przejdź do treści

Poszukiwania szkoleń z bezpiecznej jazdy

Moja córka kilka tygodni temu zdała prawo jazdy. Niby na jazdach szło jej bardzo dobrze, a egzamin praktyczny zdała za pierwszym razem bez żadnego błędu, jednak nie czuła się ona zbyt pewnie za kierownicą samochodu. Nie chciała samodzielnie prowadzić auta, które jej podarowałam. Doszłam więc do wniosku, że najlepiej będzie dokupić jej szkolenie z bezpiecznej jazdy.

Córka skorzystała ze szkolenia z bezpiecznej jazdy

dobre szkolenie z bezpiecznej jazdyMiałam nadzieję, że gdzieś w naszej okolicy znajdę dobre szkolenie z bezpiecznej jazdy. Całe szczęście nie okazało się to trudne. Już po krótkich poszukiwaniach znalazłam bardzo dobry ośrodek szkoleniowy, gdzie proponowano takie szkolenia z bezpiecznej jazdy. Był to idealny wybór dla osób, które nie czuły się zbyt pewnie za kierownicą, miały długą przerwę w prowadzeniu samochodu i teraz chcieliby podszkolić swój warsztat, bądź miały problemy z jazdą w trudnym warunkach atmosferycznych (na przykład podczas deszczu, albo zimą, gdy przez lód i śnieg drogi są bardzo śliskie). Wybrane przeze mnie szkolenie składało się z kilkunastu godzin indywidualnych jazd, zarówno po drodze, jak i na placu manewrowym, gdzie córka pod okiem instruktora mogła szlifować swoje umiejętności i poczuć się pewniej podczas prowadzenia samochodu. To wyboru tego szkolenia ostatecznie przekonała mnie naprawdę wyjątkowo atrakcyjna cena.

Już wkrótce przekonałam się jednak, że to szkolenie miało jeszcze więcej zalet. Przede wszystkim było prowadzone przez doświadczonych instruktorów i kierowców, którzy świetnie znali się na bezpiecznym prowadzeniu samochodu nawet w najbardziej ekstremalnych warunkach. Bardzo spodobało się to mojej córce, która już po kilku jazdach zdecydowała się samodzielnie wsiąść „za kółko” i przestała się bać jeździć autem.