Przejdź do treści

Poszukiwania dobrej gitary

  • przez

Od dziecka bardzo lubiłem muzykę. Jako nastolatek nauczyłem się grać na gitarze. Dzisiaj nawet pogrywałem sobie w półamatorskich zespołach. Ostatnio doszedłem do wniosku, że miło byłoby się rozwijać. W związku z tym, w pierwszej kolejności zdecydowałem się wymienić gitarę na nową. Zależało mi na tym, aby wybrać coś odpowiedniego, przede wszystkim solidnego i wytrzymałego.

Kupiłem solidną gitarę w rozmiarze 3/4

gitara 3 4Udałem się do sklepu muzycznego, który był bardzo dobrze zaopatrzony. Był tam bardzo duży wybór gitar w różnorodnych rozmiarach. Jedna z nich spodobała mi się szczególnie. Była to gitara 3 4, która wydawała się spełniać wszystkie moje oczekiwania. To co było dla mnie najważniejsze to fakt, że była ona przeznaczona dla osób leworęcznych. Posiadała gryf meranti i świetnie sprawdzała się zarówno dla początkujących, jak i bardziej zaawansowanych gitarzystów. Sprzedawczyni zapewniła mnie, że to niezwykle często wybierany model, popularny ze względu na długą gwarancję oraz przystępną cenę. Zdecydowałem się ją zakupić od razu w komplecie ze strunami oraz futerałem. Przed zakupem sprawdziłem jeszcze jej brzmienie. Muszę przyznać, że byłem bardzo zadowolony. Gitara wydawała się naprawdę solidna i wiedziałem, że dam radę zagrać na niej nawet bardzo trudne „kawałki”. Była ona dostępna w kilku wariantach kolorystycznych.

Najbardziej spodobała mi się gitara w odcieniu mahoniu i właśnie taką zdecydowałem się zakupić. Wypróbowałem ją na próbie mojego zespołu jeszcze tego samego dnia. Byłem bardzo zadowolony z tego jak brzmi. Świetnie mi się na niej grało. Właśnie czegoś takiego szukałem. Okazała się ona świetnie dostosowana do moich potrzeb, szczególnie średnie tony były wręcz idealnie podkreślone, co mi się bardzo spodobało i pasowało do muzyki, którą na co dzień gram.