Przejdź do treści

Porady dotyczące regeneracji skóry

  • przez

Każda kobieta marzy o pięknej, zdrowej skórze pełnej blasku i pięknego wyglądu. Dziś poznacie kilka ciekawych zabiegów, które pomogą Wam odżywić i nawilżyć skórę. Pamiętajcie jednak, że kluczowa w wyglądzie naszej skóry jest zdrowa dieta i picie dużej ilości wody!

Sposoby regeneracji skóry

regeneracja skory KatowiceRegeneracja skory Katowice ma różne oblicza. Aby nasza skóra wyglądała promiennie i zdrowo pamiętajmy o stosowaniu filtrów przeciwsłonecznych, one bardzo dobrze chronią naszą skórę przed słońcem, które przyspiesza proces starzenia się skóry. Obecnie żyjemy w czasach, w których zanieczyszczenia naszego otoczenia, zwłaszcza w dużych miasta jest ogromne, dlatego zadbajmy o odpowiednią suplementację witaminami i minerałami oraz pełną warzyw i owoców dietę, to z pewnością korzystnie wpłynie na regenerację naszej skóry. Raz na jakiś czas zróbmy sobie przyjemność i skorzystajmy z bardzo dobrego zabiegu jakim jest mezoterapia. Mezoterapia igłowa polega na ostrzyknięciu skóry, za pomocą strzykawki wypełnionej mieszanką odżywczych składników, witaminy momentalnie wnikają w naszą skórę poprawiając jej wygląd. Dobrym rozwiązaniem są także regularne peelingi, które ścierają obumarły naskórek, dając skórze bodziec do odnowy. Pamiętajmy o dużej ilości wody, tak abyśmy nawilżali skórę także od wewnątrz, to niezwykle ważne. Aby nasza skóra i ciało dobrze się regenerowało musimy zadbać o odpowiednią ilość snu, 7-8 godzin to minimum, które musimy wygospodarować na spokojny sen.

Warto odwiedzieć również masażystę, który przyniesie naszemu ciału ulgę, a przy okazji poprawi krążenie naszej krwi. Korzystajmy także z dobrodziejstwa sauny, która oczyszcza nasze ciało z toksyn, a nasza skóra staje się zdrowsza i piękniejsza. Dbajmy o regularną pielegnację w domu za pomocą kremów i balsamów.