Przejdź do treści

Pompy wodne w kamperach

Kampery to coraz częściej spotykane na drogach krajowych pojazdy wypoczynkowe. Skonstruowane są w sposób zapewniający jak największy komfort użytkownikom. Dlatego każdy z nich posiada sprawny system pompujący wodę, który działa dzięki zastosowaniu wydajnych pomp zasilanych za pomocą dodatkowego akumulatora. Dzięki temu bez względu na miejsce, w którym się parkuje, można bez przeszkód używać prysznica, kranu i toalety.

Działanie pompy w kamperze

pompki wody do kamperaW przypadku urządzeń przeznaczonych do użycia podczas wakacji spędzanych na kempingach często niezbędne jest korzystania ze źródeł zasilania niezależnych od sieci elektrycznej. Podobnie jest w przypadku instalacji wodnej w samochodach wypoczynkowych. Za ich funkcjonowanie odpowiadają pompki wody do kampera. Są one przystosowane do obsługi niewielkich systemów składających się z prysznica, kranu i toalety. Nie muszą więc mieć dużej mocy, a tym samym pobór prądu przez ten rodzaj mechanizmu jest niewielki. Aby zapewnić im więc niezależne źródło zasilania, producenci takich pojazdów montują specjalne akumulatory, dzięki którym działać mogą, nawet kiedy silnik jest zgaszony. Pompka taka posiada również specjalne wyłączniki, które pozwalają na dodatkowe ograniczenie zużycia energii, ponieważ odcinają jej dopływ w momencie zakończenia korzystania z instalacji. Całość ładowana jest najczęściej dzięki panelom słonecznym.

Kampery są pojazdami wypoczynkowymi, które posiadają dostosowane do ich rozmiarów i działania systemy instalacji wodnej. Obsługują je specjalne pompki o niewielkiej mocy, które zapewniają odpowiednie ciśnienie cieczy w kranie, pod prysznicem i w toalecie. Zasilane są dzięki osobnym akumulatorom ładowanym przez panele słoneczne montowane na dachu pojazdu. Niewielki pobór mocy przez pompkę umożliwia komfortowe korzystanie z systemu wodnego w trakcie jazdy i postoju.