Przejdź do treści

Poduszka do medytacji – potrzebna czy nie?

  • przez

Stres ma zgubny wpływ na organizm człowieka i na jego życie, dlatego medytacja staje się coraz bardziej powszechna wśród ludzi w każdym wieku. Aby móc medytować, potrzebujemy jedynie spokojnego miejsca, wygodnego ubrania i miejsca do siedzenia lub leżenia. Najczęściej do medytacji wybierana jest specjalna poduszka przeznaczona właśnie do medytowania.

Czy poduszka do medytacji jest konieczna?

poduszka do medytacjiMedytowanie polecane jest każdemu, zarówno dzieciom jak i starszym osobom. Niesie ze sobą wiele korzyści takich jak redukcja stresu, nauka samodyscypliny oraz koncentracji, łagodzi objawy depresji i wiele innych. Aby medytować musimy być wygodnie ubrani, zapewnić sobie spokój (np. wyłączyć telefon) oraz wybrać odpowiednie miejsce. Zwykle najodpowiedniejsza będzie poduszka do medytacji – jest mała, łatwo ją schować, i zapewnia maksimum wygody podczas medytowania. Może się wydawać że siedzieć można równie dobrze na krześle lub fotelu. Na krześle może być nam ciężko skrzyżować nogi, a fotel może okazać się na tyle wygodny, że zwyczajnie w nim zaśniemy. Niektórzy preferują medytację na leżąco – czyli korzystają z kanapy lub łóżka, ale pozycja ta wskazana jest dla osób które mają już wyćwiczoną koncentrację i nie grozi im zaśnięcie. Poduszka medytacyjna różni się tym od zwykłej iż jest twardsza, dlatego korzystając z niej nie zapadniemy w sen i zapewnimy sobie odpowiednią wygodę, nie będziemy rozpraszani.

Podsumowując, jeżeli chcemy poprawnie medytować musimy wyposażyć się w poduszkę do medytacji, zwłaszcza jeśli dopiero zaczynamy medytowanie. Takie poduszki w porównaniu do zwykłych ,,jaśków” zapewnią nam odpowiedni komfort. Poduszka medytacyjna pozwoli nam na utrzymanie odpowiedniej pozycji ciała, dzięki czemu będziemy odpowiednio medytować.