Przejdź do treści

Początki auto detailingu

  • przez

Mówi się, że samochód jest przedłużeniem męskości u niektórych panów, bo troszczą się o nie jak o własne ciało. Choć prawda jest taka, że jeżeli chcemy, aby nasze auto długo wyglądało jak nowe, to konieczna jest jego odpowiednia pielęgnacja.

Co wchodzi w skład auto detailingu?

auto detailing od czego zacząćSamochód, który wychodzi z salonu, jest czysty, pachnie nowością i nie posiada żadnych zarysowań na lakierze. W miarę użytkowania, ten stan się może diametralnie zmienić i z pewnością niejeden kierowca będzie się zastanawiał jak przywrócić mu dawną świetność. Najlepszą metodą na to jest auto detailing od czego zacząć nie wie większość nowicjuszy, ale w internecie znajdziemy mnóstwo porad jak rozpocząć przygodę z profesjonalną pielęgnacją auta. Myśląc o czyszczeniu auta, większość kierowców ma na myśli myjnię automatyczną lub bezdotykową, która pozbywa z powierzchni karoserii jedynie część zanieczyszczeń, więc nie można mówić o dokładnym czyszczeniu. Auto detailing polega na skrupulatnym czyszczeniu samochodu z zewnątrz i wewnątrz, przy użyciu odpowiednik kosmetyków i środków chemicznych. Cały proces składa się z czyszczenie, polerowania i woskowanie, które ostatecznie dają satysfakcjonujący efekt. Dzięki tej metodzie, można się pozbyć wielu zarysowań na lakierze, które były zmartwieniem kierowców.  Najważniejszym krokiem jest mycie i czyszczenie, ponieważ ono właściwie przygotowuje lakier do dalszych etapów. Kolejnym krokiem jest polerowanie i dopiero a samym końcu woskowanie, które zabezpiecza lakier przed korozją.

Dzięki tej metodzie, można skutecznie odnawiać stare samochody, które niszczały przez wiele lat w garażach czy pod wiatami. Z auto detailingu bardzo często korzystają fani motoryzacji, którzy są kolekcjonerami starych i zabytkowych samochodów.