Przejdź do treści

Płyta warstwowa w budownictwie przemysłowym

Budowa wielkiej hali przemysłowej może być czasochłonna ze względu na jej powierzchnię. Jednak nowoczesne materiały budowlane potrafią skutecznie skrócić czas budowy do minimum, a jednocześnie ułatwić cały proces. W rezultacie budynek jest oddany do użytku dużo szybciej, a zatem dużo szybciej zaczyna na siebie zarabiać.

Zalety zastosowania płyt warstwowych

mocne płyty warstwowe pirJak budować szybciej i wygodniej? Sprawną budowę bez zbędnych przestojów (np. na okres wysychania murów) umożliwią nam mocne płyty warstwowe pir. Jest to materiał, który z powodzeniem wykorzystywany jest do wznoszenia ścian i budowy dachów wielu obiektów przemysłowych takich jak hale magazynowe i produkcyjne, chłodnie, obiekty sportowe czy biurowce. Mocne płyty warstwowe pir zaczynają się pojawiać także w budownictwie mieszkaniowym, szczególnie chętnie wykorzystywane są przez miłośników stylu industrialnego. Na czym polega fenomen tej technologii budowania? Wznoszenie budynków w technologii szkieletowej z wykorzystaniem płyt warstwowych jest dużo prostsze i szybsze. Wystarczy wylać tradycyjny fundament, wznieść stalowy szkielet, który jest elementem konstrukcyjnym, a następnie przytwierdzić do niego osłonę z płyt. Taki budynek nie wymaga dodatkowego ocieplenia, ponieważ rdzeniem płyty jest materiał izolacyjny (pianka pir, wełna mineralne lub styropian). Budynek nie wymaga także otynkowania, e dzięki gładkiej powierzchni płyt jest bardzo łatwy w utrzymaniu czystości. Sam czas budowy to ogromna zaleta tego rozwiązania, ponieważ prace postępują kilka razy szybciej niż z wykorzystaniem tradycyjnych metod.

Dzięki zastosowaniu nowoczesnych płyt z rdzeniem termoizolacyjnym obiekt powstaje szybko, a więc szybko zaczynają zwracać się koszt inwestycji. Ponadto parametry takiego budynku są bardzo korzystne pod kątem późniejszych kosztów jego utrzymania i użytkowania.