Przejdź do treści

Plexi w nowej odłonie

Bardzo często staramy się aby nasze mieszkanie czy dom były wyjątkowe. Do tego celu sięgamy stale po nowe rozwiązania. W nowoczesnym stylu stosowane są połączenia stali bądź metalu z drewnem, betonem i szkłem. W dowolnej konfiguracji. Są to surowce, które symbolizują nowoczesność w wystroju.

Nowe sposoby na wystrój- grawerowana plexi

grawerowanie plexiNowoczesny styl w architekturze wnętrz cechuje się połączeniem metali, drewna, szkła w dowolnej konfiguracji. Ogranicza nas wyłącznie wyobraźnia i zasobność portfela. Ostatnimi czasy zamiast szyby czy szkła stosuje się tak zwaną plexi. Jest wiele czynników, które sprawiają, że ta forma jest wybierana. Przede wszystkim jest dużo bardziej trwała i odporna na wszelkiego rodzaju obtłuczenia i popękania czy wyszczerbienia. Nie musimy jednak zadowalać się zwykłą przezroczystą wersją tego tworzywa. Istnieje bowiem coś takiego, jak grawerowanie plexi. Zabieg ten ma na celu naniesienie na plexi różnego rodzaju obrazków, malowideł czy po prostu napisów. Tutaj z kolei należy pamietać, że nie każda płyta typu plexi nadaje się do grawerowania. Najlepiej użyć plexi wylewanej, która jest droższa od tej wytłaczanej, jest za to dużo twardsza i daje możliwość grawerowania. Zatem kupując płytę musimy dokładnie wiedzieć co kupujemy, gdyż na pierwszy rzut oka nie da się rozróżnić tych dwóch rodzajów. Warto pamiętać, że można także barwić plexe kolorową co daje dodatkowe efekty wizualne.  Takie wykorzystanie plexi jest dość tanim sposobem na podkreślenie wyjątkowości naszego wnętrza. 

Istnieje wiele trików, które pozwalają nam na sprawienie aby nasze mieszkanie było wyjątkowe i niepowtarzalne. Użycie plexi w wersji przezroczystej czy też kolorowej jest jednym z nich. Jest to dość nowatorskie rozwiązanie, które już cieszy się sporą rzeszą wyznawców.