Przejdź do treści

Pasja projektowania

Grafika od zawsze była moją pasją. Począwszy od zainteresowania bajkową animacją, poprzez gry komputerowe. Tak naprawdę projekty graficzne są czymś, czemu poświęcam każdą wolną chwilę. Praktycznie od gimnazjum zaraz po powrocie ze szkoły, od razu idę usiąść przed komputerem i wymyślam kolejne rzeczy, nowe projekty. Postanowiłem więc rozwijać się w tym kierunku, by poszerzyć własną wiedzę.

Dobry grafik jest skazany na sukces

projekty graficzneWprawdzie nie trudno zreflektować się, ze coraz więcej osób decyduje się na rozwój w tej tematyce, jednak wiele z nich dysponuje co najwyżej przeciętnymi umiejętnościami. Niektórzy uważają, że rysunku, czy projektowania, a przede wszystkim koniecznej w tym wszystkim kreatywności można nauczyć się z książek. Nic bardziej mylnego. Trzeba sobie jasno powiedzieć, że projekty graficzne będą dobre jeżeli ich składową będzie każdy z powyższych czynników, a do tego potrzeba i talentu i ciężkiej pracy. Sam zaczynałem od podstaw, jednak pani na plastyce wyczuła u mnie potencjał, który regularnie starałem się rozwijać. Chodziłem na dodatkowe zajęcia, kursy i takim oto sposobem już w liceum zgłosiła się do mnie firma reklamowa proponując wykonywanie powierzonych przez nich zleceń. Bardzo lubię tę pracę. Cały proces tworzenia wyzwala we mnie wielkie emocje. 

Począwszy od wymyślenia nieszablonowego pomysłu, łączenia pewnych schematów graficznych, poprzez wybór kolorystyki i kształtu aż do narysowania ostatnich kresek.Często praca grafika polega na kooperacji z copwriterem, z którym trzeba dojść do porozumienia, by projekt miał sens.Decydując się na studia graficzne tak naprawdę wykonuje kolejny krok w rozwoju moich umiejętności i zainteresowań. Dobrze, że odnalazłem swoją pasję w tak młodym wieku robię to co lubię.