Przejdź do treści

Ośrodki wczasowe w Ustce

 

Lato to okres urlopowy dla wielu z nas. Korzystamy z tego, że jest ładna pogoda. Są wakacje, możemy jechać z dziećmi na wczasy. Mimo, że coraz więcej Polaków jeździ na wycieczki zagraniczne Morze Bałtyckie cieszy się nadal wielką popularnością.

Dobry ośrodek na wczasy w Ustce

ośrodek wczasowy ustkaNad morzem latem zawsze jest wielu turystów. Miejscowości nadmorskie przeżywają prawdziwy boom. Przyjeżdżają tam rodziny z dziećmi, studencie, organizowane są do nich wyjazdy kolonijne. Jednym z najpopularniejszych nadmorskich kurortów jest Ustka. Znana jest jako miejscowość wypoczynkowa i uzdrowiskowa. Jako dziecko przyjeżdżałam tu często jako dziecko. Łatwo tu znaleźć duży ośrodek wczasowy – Ustka jest ich pełna. Baza noclegowa powstaje tu od wielu lat. Znajdziemy tu noclegi na każdy budżet, z wyżywieniem i bez. Wszystko zależy od tego, czego szukamy na wakacjach. Oprócz plażowania można zobaczyć w Ustce wiele ciekawych rzeczy. Jest tu pomnik Fryderyka Chopina, ławeczka Ireny Kwiatkowskiej. Spacer Promenadą Nadmorską jest obowiązkowy dla turystów. Można tam kupić pamiątki i zjeść coś dobrego. Są tu też piękne kościoły i latarnia z XIX wieku z czerwonej cegły. Plaże latem są pełne. Wszyscy przecież lubimy poopalać się na słońcu i popływać w morzu. Dla dzieci również znajdziemy ciekawe atrakcje. Warto wybrać się do Muzeum Piekarnictwa i Cukiernictwa czy Muzeum Mineralogicznego. Imprezą cykliczna wartą naszej uwagi jest Ustecki Ogólnopolski Festiwal Sztucznych Ogni. Jest organizowany od 2001 roku. Zapewnia niezapomniane przeżycie, jest bardzo widowiskowy.

Ustka jest idealnym miejscem na wakacyjny wyjazd. Łatwo do niej dojechać. Tutejsze plaże są piaszczyste, woda jest ciepła. Jest dobrym miejscem nie tylko dla kuracjuszy, ale także dla rodzin z dziećmi. Można tutaj miło wypocząć.