Przejdź do treści
czarter

Osiemnastka na czarterowanym jachcie

Cześć, mam dzisiaj kilka pytań. Niedługo są moje osiemnaste urodziny i chciałbym zorganizować dla moich przyjaciół coś absolutnie wyjątkowego. Znudziło mi się bezcelowe chodzenie po klubach.

Czarter to dobry pomysł

czarterKażda z tych osiemnastek wygląda praktycznie tak samo tłum ludzi, wśród którego kojarzysz zaledwie kilka twarzy. Ja nie mam dużej liczby znajomych. Grono najbliższych mi ludzi to zaledwie pięć osób. Pomyślałem, więc że świetnym sposobem byłyby jachty. Wiecie zbiera się paczkę przyjaciół, pakuje plecak, jedzie na Mazury i czuje się tą niesamowitą wolność. A chyba doznanie tej wolności jest największym atrybutem osiągnięcia pełnoletniości. Zanim jednak poinformuje ekipę o swoich planach, chciałbym się jeszcze dobrze rozeznać w temacie. Mam nadzieję, że będziecie w stanie udzielić mi odpowiedzi na kilka pytań. Pierwsze i najważniejsze z nich, to jak załatwić taki czarter jachtów. Przeglądałem już parę opcji w Internecie i nie do końca rozumiem ceny tych jachtów. Widziałem na jednej stronie, że ceny były podane w wartości brutto, jak mam to odczytać, czy mam coś odliczyć? Doliczyć? Po drugie nie wiem, na jakich zasadach dokładnie odbywa się taki luksusowy czarter na Mazurach? W naszej paczce tylko Jacek skończył już osiemnaście lat i oczywiście ma patent żeglarski i prawo jazdy. Zastanawiam się, czy na takiej podstawie, będziemy mogli wypożyczyć jacht? Czy raczej będziemy potrzebowali, jakiejś teoretycznie bardziej odpowiedzialnej osoby? No i trzecia kwestia. Mój brat powiedział, że na jachcie nie można spożywać napojów alkoholowych, czy to prawda?

Wiecie, ja nie mówię o nie wiadomo jakiej imprezie, wiadomo nie warto ryzykować swojego zdrowia będąc na statku, dla kilku chwil upojenia. Ja raczej myślę o symbolicznej lampce szampana. Czekam na wasze odpowiedzi!