Przejdź do treści

Organizowałam szkolenia Professional Scrum Master dla szefa

Mój szef jest miłym człowiekiem i dobrze zarządza firmą. Moja praca dlatego mi się podoba, bo mamy miłą atmosferę w pracy, wszyscy sobie pomagamy. Nie mogę narzekać. Zawsze wiem co i po co robię, jednak ostatnio szef mnie zaskoczył.

Professional Scrum Master się przydał

Professional Scrum MasterPowiedział mi, żebym zorganizowała szkolenia dla pracowników. Miał do nas przyjechać Professional Scrum Product Owner i odpowiadać o czymś tam. Nie wiedziałam co to takiego. Miałam wejść na jakąś stronę scrum. Org i tam wszystko zobaczył. Co to w ogóle jest jakiś scrum? Pierwszy raz o czymś takim słyszałam, ale szef mówił, że to świetna sprawa i dużo nam to da. Musiałam się zatem dobrze przygotować na temat tego co tak naprawdę robię. Zobaczyłam co to jest ten PSPO, ale jednak niewiele mi to dało. Informacji w języku polskim, było bardzo mało. Musiałam zatem poszukać czegoś po angielsku. Wpisywałam różne rzeczy, takie jak to kim jest bardzo polecane Professional Scrum Master i czum się on zajmuje. Było to nadal dla mnie dosyć enigmatyczne, ale jakoś dawałam sobie radę. Szef powiedział jednak, że interesuje go przede wszystkim Scaled Professional Scrum. Dowiedziałam się, ze chodzi tutaj o zarządzanie wieloma zespołami. Dlatego też wiedziałam jak się do tego zabrać. Zadzwoniłam do firmy organizującej szkolenia i powiedziałam w czym rzecz. Umówiłam się na dzień wskazany przez szefa. Potem zajęłam się kwestiami organizacyjnymi wewnątrz firmy, to znaczy poinformowałam wszystkich pracowników o szkoleniu i o tym kiedy i gdzie mają się stawić. Wcześniej też przygotowałam naszą największą salę konferencyjną, na której mieści się kilkadziesiąt osób.

Tyle właśnie będzie brało udział w szkoleniu. Potem zostało mi tylko przygotowanie krzeseł i odebranie naszego trenera z dworca. Szkolenia się udały i szef był zadowolony.