Przejdź do treści

Ogrzewanie promiennikami wodnymi

 

Ogrzewanie w dużych obiektach przemysłowych, takich jak hale produkcyjne znacząco różni się od tego ogrzewanie, jakie każdy z nas ma w domu. Jest tak z jednego, bardzo prostego powodu, a mianowicie takie ogrzewanie, które montuje się w domach jednorodzinnych, jest nieopłacalne w przypadku, gdy do ogrzania jest często ponad tysiąc metrów kwadratowych.

Zalety promienników wodnych

promienniki wodneDo ogrzewania dużych budynków, które często nie są zbyt szczelne, najczęściej używa się promienników. Jednym z rodzajów promienników godnych uwagi są promienniki wodne. Warto zwrócić uwagę na nie przede wszystkim dlatego, że są bardzo efektywne, a zarazem oszczędne. Pozwalają one nagrzać całą powierzchnię do danej temperatury w połowie krótszym czasie niż gdybyśmy mieli ogrzewać to samo pomieszczenie ogrzewanie konwekcyjnym zasilanym przez piec gazowy lub węglowy. Utrzymywanie temperatury pochłania dużo mniejszą ilość energii niż ta, która jest potrzebna do zwiększenia temperatury powietrza o kilkanaście stopni, właśnie dlatego promienniki wodne są tak oszczędne, ogrzewają w bardzo krótkim czasie całą przestrzeń, a później już tylko utrzymują ustawioną przez nas temperaturę powietrza. Kolejną ich zaletą jest to, że w ogóle nie zajmują przestrzeni użytkowej tak jak zwykłe grzejniki, ponieważ montowane są pod sufitem na bardzo wytrzymałych łańcuchach lub przykręcane bezpośrednio do niego. Sposób montażu uzależniony jest od wysokości budynku, a sam w sobie jest bardzo prosty.

Korzystanie z tego rodzaju ogrzewania wśród właścicieli dużych budynków przemysłowych staje się coraz bardziej popularne, ponieważ dzięki temu są w stanie zapewnić odpowiednią do pracy temperaturą swoim pracownikom bardzo niskim kosztem. O montażu tego rodzaju ogrzewania nie musimy nikogo informować, ponieważ jest ono w pełni ekologiczne.