Przejdź do treści

Odtłuszczacz jako niezastąpiony środek do mycia kuchni

  • przez

 

Kiedy w mojej głowie po raz pierwszy pojawił się pomysł przeprowadzki, nie sądziłam jeszcze, że będzie to aż tak duże wyzwanie. Problemem okazało się samo znalezienie uczciwego właściciela z mieszkaniem w miarę dobrym stanie i niezbyt wygórowaną ceną. W końcu udało mi się wynająć lokum od pewnej starszej pani, która zaproponowała mi obniżenie pierwszego czynszu w zamian za samodzielne posprzątanie wszystkich pokoi, ponieważ nie miała wystarczająco siły, żeby to zrobić.

Im lepszy odtłuszczacz, tym większa oszczędność czasu

odtłuszczacz do kuchniJako że nie miałam w tym czasie zbyt dużych dochodów, uznałam, że ta propozycja to świetna okazja do zmniejszenia miesięcznych wydatków. Niestety podczas oglądania nieruchomości nie zauważyłam, że mieszkanie jest aż tak zapuszczone. Poprzedni lokatorzy raczej nie byli zbyt schludnymi osobami, ponieważ tłuszcz, który znajdował się na wszystkich kuchennych szafkach oraz kafelkach, sprawiał wrażenie, jakby przez kilka lat nikt go nie usuwał. Próbowałam zmyć klejące się warstwy mazi różnymi specyfikami i straciłam przez to mnóstwo cennego czasu. Przełom w sprzątaniu przyszedł wraz z moją przyjaciółką, która przyniosła mi swój odtłuszczacz do kuchni. Była zdziwiona, że próbowałam się pozbyć tak dużego tłuszczu bez pomocy specjalnie przeznaczonych do tego specyfików, ale ja byłam jeszcze bardziej zaskoczona, kiedy zobaczyłam, że jej sposób rzeczywiście działa. Ogromne plamy mazi, które bezskutecznie chciałam usunąć przez ostatnie kilka godzin, nagle zaczęły się rozpuszczać i schodzić z mebli bez większego problemu. Myślałam, że wyzwaniem dla odtłuszczacza okażą się trudno dostępne miejsca, takie jak zakamarki okapu albo rogi różnych kuchennych szafek, ale okazało się, że nie miałam racji. Dokładnie spryskałam preparatem wszystkie te punkty i odczekałam chwilę, żeby tłuszcz nieco bardziej się rozpuścił. Następnie bez żadnego większego wysiłku zmyłam wszystko wilgotną ściereczką i powtórzyłam wcześniejsze czynności w innych miejscach.

Kiedy zaczęłam sprzątać kuchnię, która była w fatalnym stanie, myślałam, że stracę przez to cały dzień. Na szczęście po użyciu odtłuszczacza moja praca nabrała tempa. Oszczędziłam dzięki temu bardzo dużo czasu, siły oraz pieniędzy, ponieważ nie musiałam używać tak ogromnych ilości innych specyfików, które i tak kiepsko radziły sobie z usunięciem zaschniętego tłuszczu.