Przejdź do treści

Odpoczywaj aktywnie

Wypoczynek na łonie natury to interesujący sposób na spędzenie wakacji. W czasach cywilizacyjnego i technologicznego rozwoju na ogromną skalę możliwość korzystania z uroków przyrody jest czymś, czego nie można nie docenić. Tym bardziej jeśli uwielbia się aktywny styl życia i nawet podczas urlopu trudno z niego zrezygnować.

Na spływ nad Czarną Hańczę

spływy Czarną HańcząDoskonałym sposobem, łączącym chęć aktywnego spędzenia czasu z odpoczynkiem na łonie natury, jest spływ kajakowy. Możliwości skorzystania z tego typu atrakcji jest mnóstwo. Ograniczeniem jest tu wprawdzie istnienie, a raczej brak akwenu w okolicy, ale pokonanie kilkudziesięciu kilometrów nad najbliższą rzekę nie stanowi chyba problemu. Tym bardziej że wiele samorządów lub ośrodków wypoczynkowych stawia właśnie na turystykę kajakową, tworząc przystanie, wypożyczalnie sprzętu, miejsca noclegowe czy pola namiotowe. Ciekawym pomysłem mogą być choćby kajaki na Mazurach czy na Podlasiu, wśród nich na przykład spływy Czarną Hańczą. To przede wszystkim możliwość spędzenia czasu na wodzie. Znajdziecie tam odcinki mało wymagające, dla początkujących, jak również trudniejsze. Możecie skorzystać z oferty organizatorów spływów i spędzić w kajaku kilka dni, możecie również na własną rękę sprawdzić okolice z perspektywy wody przez parę godzin. Po obu stronach rzeki znajdziecie wiele pięknych, malowniczych miejsc i wspaniałych widoków. Puszcza Augustowska, Wigierski Park Narodowy, kto nie chciałby spędzić kilku chwil w tak pięknej okolicy.

Po wyjściu z kajaka możecie skorzystać z miejscowej infrastruktury turystycznej i rozbić namiot albo zorganizować ognisko. I jeszcze jedno – wiele wspaniałych zabytków do obejrzenia. Warto wykorzystać wolny czas, by przy okazji pozwiedzać. Po zakończeniu spływu z pewnością nie będziecie żałować.