Przejdź do treści
czarter mazury

Odpoczynek nad jeziorami i czarter jachtów

Zmęczeni codziennym zgiełkiem i siedzącą pracą, tęsknimy za wypoczynkiem z dala od miejskiego hałasu. Regionem od lat przyciągającym turystów pragnących prawdziwego relaksu, są Mazury. Samo województwo warmińsko-mazurskie jest czwartym co do wielkości województwem w Polsce.

Dodatkowa forma odpoczynku – czarter jachtów

czarter mazury

Region Wielkich Jezior jest niezwykle atrakcyjny, bo odpoczynek nad jeziorami połączony z żeglarstwem stanowi udany pomysł na urlop. Czarter jachtów motorowych i żaglowych to obecnie bardzo popularny sposób na realizowanie żeglarskiej pasji bez konieczności posiadania własnej jednostki. Wynajem jest możliwy najczęściej na minimum siedem dób. Jachty oferowane na tani czarter Mazury, są bezpieczne i stale serwisowane. Dzięki temu możemy bez obaw żeglować po jeziorach nawet z małymi dziećmi. Niepowtarzalne widoki i przygody na wodzie umilają odpoczynek. Niektóre jachty można wynająć bez konieczności posiadania patentu, warto rozważyć taką opcję, gdy obawiamy się, że nie posiadamy odpowiednich uprawnień, a marzymy o relaksie nad jeziorem. W rejonie Wielkich Jezior istnieje kilka miejsc, gdzie nie można cumować, ale w które można dopłynąć właśnie jachtem – to na przykład Wyspa Kormoranów na Jeziorze Dobskim, rezerwat całkowity. Warto pamiętać, że na Mazurach możliwa jest także żegługa śródlądowa, która urozmaici nasz wypoczynek o zwiedzanie najciekawszych miejscowości na żeglarskim szlaku. Z jeziora Jeziorak wiedzie szlak aż do Bałtyku.

Mazury od lat fascynują swoimi krajobrazami i ogromnymi przestrzeniami, a pobyt nad jednym z jezior z pewnością będziemy długo pamiętać. W zależności od tego, co bardziej nam odpowiada, jako bazę noclegową możemy wybrać większy port w pobliżu popularnego ośrodka (np. Mrągowo), lub miejsca bardziej oddalone od głównych szlaków żeglarskich.