Przejdź do treści

Oczyszczająca dieta jabłkowa

Owoce są nam potrzebne ze względu na witaminy i minerały, które nam dostarczają. W piramidzie żywienia stanowią jedne z podstawowych produktów, które powinno się spożyć codziennie, a można to robić pod różnymi postaciami.

Na czym polega dieta jabłkowa?

naturalny sok jabłkowy - dietaJabłka przez wiele osób są traktowane jako przekąska lub deser w ciągu dnia, gdyż mają sporo błonnika, który potęguje uczucie sytości. Jednakże te smaczne owoce można jeść pod wieloma postaciami, a nawet można pić. Sok z jabłek może być gęsty, z miąższem lub klarowny. Świetnie gasi pragnienie, dostarcza cennych witamin, a także oczyszcza organizm. Nie od dziś wiadomo, że sok jabłkowy jest stosowany jako sposób na zrzucenie zbędnych kilogramów. Jeżeli chcemy wiedzieć jak działa naturalny sok jabłkowy – dieta z wykorzystaniem tego owocu, świetnie wpływa na pracę naszego organizmu. W szybki sposób oczyszcza organizm z toksyn oraz pozwala na odczuwalną redukcję tkanki tłuszczonej. Nie jest to dieta cud, ale dieta oparta na faktach naukowych. Przede wszystkim dieta jabłkowa może trwać trzy lub pięć dni, gdyż ma ona bardzo niską kaloryczność oraz ubogie menu. W zależności od wybranego wariantu, można podczas niej spożywać same jabłka w różnych postaciach lub stosować je jako dodatek do każdego posiłku. Nie mniej jednak do jej przeprowadzenia trzeba się odpowiednio przygotować, aby organizm nie doznał szoku. Głównie chodzi o stopniowe zmniejszanie dziennej kaloryczności przez kilka dni przed jej wprowadzeniem oraz wykluczeniem z diety cukru i używek.

Z pewnością dieta jabłkowa jest prosta w stosowaniu, ale nie można jej zbyt często stosować. Pozwala ona w kilka dni zrzucić kilka kilogramów, ale na pewno się można na niej opierać odchudzania, gdyż jest zbyt mało zróżnicowana odżywczo i witaminowo.