Przejdź do treści
kurs żeglarski

Obóz żeglarski – przyspieszony kurs

Kolonie są jednymi z najbardziej popularnymi formami spędzania wolnego czasu podczas wakacji oraz ferii zimowych. Są one gwarancją nie tylko bezpiecznych oraz profesjonalnie zorganizowanych wyjazdów, podczas których dzieci oraz młodzież są pod opieką odpowiednio wyszkolonej kadry (posiadającej spore doświadczenie w tego typu organizacjach).

Kurs żeglarski na obozie – czy warto?

kurs żeglarski

Głównym kryterium warunkującym rodzaj obozów oraz kolonii jest przede wszystkim ich tematyka oraz cena (niestety jest to jeden z ważniejszych aspektów, gdyż cena takich zorganizowanych wyjazdów zaczyna się już od tysiąca złotych do nawet kilku tysięcy złotych za pobyt jednoosobowy). Obozy żeglarskie zaliczają się do tak zwanych kolonii/obozów zorganizowanych w postaci tematycznych, czyli kierowanych do określonej grupy osób, umożliwiając im zapoznanie się lub pogłębienie już posiadanej wiedzy na temat określonej sfery lub sportu, w tym wypadku chodzi oczywiście o żeglarstwo. Taki przyśpieszony kurs żeglarski (zazwyczaj w formie dwutygodniowej) opiewają na zdobycie wiedzy zarówno stricto teoretycznej, ale przede wszystkim nastawione są na zapoznanie kursantów z wiedza praktyczną, czyli taką, która bezpośrednio przyda im się podczas żeglarstwa oraz związana jest z wyrobieniem prawidłowych zachowań oraz zdobycie umiejętności potrzebnych do sterowania własną żaglówką. Umożliwiają one dodatkowo zdobycie między innymi licencji (patent sternika motorowodnego), co jest bardzo ważnym elementem szkolenia.

Patent żeglarski stanowiący jeden z głównych patentów, jakie powinien posiadać każdy bardziej profesjonalny żaglarz, umożliwia między innymi kierowanie żaglówką o większej długości, niż dla osoby bez takiego certyfikatu. Jest to ważne przede wszystkim dla osób chcących się zając tę dyscypliną nieco bardziej „na poważnie”.

Jeśli jesteś zainteresowany obozem i zdobyciem patentu, warto zajrzeć na stronę – projektzegluj.pl