Przejdź do treści

Obowiązki pracowników narzędziowni

  • przez

Technologia wtrysku w naszym kraju rozwija się w bardzo szybkim tempie wielu przedsiębiorców decyduje się na uruchomienie własnej linii wtryskarek w celu chociażby uniezależnienia się od zewnętrznych firm zajmujących się wcześniej produkcją opakowań. Jednak aby wtryskarki działały poprawnie niezbędne jest również uruchomienie w pełni profesjonalnej narzędziowni. 

Jak funkcjonuje narzędziownia? 

narzędziownia bydgoszczObecnie Polska jest w grupie krajów w których technologia wtrysku rozwija się bardzo szybko, dzięki czemu stajemy się zauważalni na rynku wtryskiwania tworzyw sztucznych. Przedsiębiorcy zdają sobie sprawę, że dział narzędziowy jest niezbędny jeśli chcemy aby firma niebyła narażona na przestoje spowodowane awarią formy wtryskowej lub brakiem odpowiednich narzędzi do pracy. Wszystko po pewnym czasie ulega wyeksploatowaniu, naprawą oraz konserwacją takich elementów zajmuje się właśnie narzędziownia Bydgoszcz jest jednym z miast które rozwija się najszybciej pod względem produkowania elementów za pomocą technologi wtrysku we wciąż powiększającym się Parku Przemysłowo Technologicznym powstaje wiele firm wykorzystujących wtryskarki. W każdej z nich znajduje się dobrze wyposażona narzędziownia. Zadaniem pracowników takiego działu jest czynne czuwanie nad stanem technicznym wszystkich narzędzi znajdujących się w zakładzie pracy lub tworzenie nowych które będą znacząco ułatwiać pracę. Do równie ważnych zadań pracowników narzędziowni jest prowadzenie ewidencji narzędzi wydanych praz przyjętych znacznie ułatwia to pracę oraz czuwanie nad wydawanymi narzędziami pracy.

Podsumowując narzędziownia jest działem którego zadaniem jest czuwanie nad wszystkimi narzędziami oraz przyrządami pracy znajdującymi się w zakładzie pracy. Ich konserwowanie oraz serwisowanie w taki sposób aby były zdolne pracować bez jakichkolwiek awarii. Mądre zarządzanie narzędziownią maksymalnie zniweluje ryzyko występowania przestojów.