Przejdź do treści
kostka brukowa

O kostce brukowej jako bohaterce lekcji

Chłopcy poprosili mnie abym na lekcje zaprosił kogoś, kto reprezentowałby prawdziwie męski zawód. Długo się zastanawiałem jaka dziedzina będzie odpowiadała moim uczniom, ale żeby też nie była zbyt sztampowa. Pomyślałem, że mój kolega ma firmę i że w tej firmie jest brukarstwo.

Kostka brukowa i jej przemiany

kostka brukowa Firma która posiada usługi brukarskie, może być całkiem ciekawym tematem na zajęcia. Dlatego Marek przyjechał na kolejną lekcję i opowiadał co to jest współczesne brukarstwo, a że miał wiedzę ogromną historycznie, dlatego też opowiadał czym było brukarstwo w dawnych wiekach. Pokazał jak wygląda solidna kostka brukowa z Bydgoszczy, aby każdy mógł się jej przyjrzeć. Faktycznie kostka brukowa, to również kawał historii, ponieważ przez dzieje historii zmieniała się jej produkcja, kształt i system w jaki była układana. A co do tego tematu, jakim jest układanie kostki, to zademonstrował uczniom w jaki sposób wykonuje się je w jego firmie. Dzieciaki jak widziały takie układanie kostki były bardzo zaskoczone, myślały, że jest to włączone w przyspieszonym tempie. Jednak takie układanie kostki w jego firmie odbywa się codziennie w miejscu wykonywania zlecenia. Kostka brukowa aż się paliła w dłoniach jego pracowników. To bardzo chłopcom zaimponowało, co więcej nawet dziewczyny podziwiały tężyznę jego pracowników. Marek przyznał, że jeśli chodzi o Bydgoszcz, to jego usługi brukarskie są najlepsze i żadna firma nie może się równać z jego. No to akurat jest prawda, bo jego usługi brukarskie wygrywały ogromne przetargi, które ogłaszało miasto Bydgoszcz.

Dzieciaki zaczęły zadawać pytania, na przykład czy kostka brukowa może mieć wszystkie kolory, a mój gość ochoczo na każde odpowiadał. Chłopcy stwierdzili po zajęciach, że brukarstwo to był mój bardzo dobry wybór. Radość moich uczniów!