Przejdź do treści

Nowoczesne szafy do sypialni i przedpokoju

  • przez

Kto nie ma w domu ani jednej szafy, palec do góry. Chyba takich osób będzie niewiele. Umeblowanie mieszkania lub domu zazwyczaj zaczynamy od wyboru dopasowanych szaf i szafek, potem myślimy o łóżkach, stołach, krzesłach oraz innych przedmiotach użytkowych. Powoli wypełniamy nasze wnętrza, a następnie zapełniamy szafy.

Pojemne szafy na ubrania

szafy ubranioweDawniej drewniane – ciężkie, rzeźbione, często inkrustowane, obecnie dostępne w klasycznych i nowoczesnych formach. Duże i małe szafy ubraniowe możemy dowolnie ustawiać w przedpokojach, sypialniach oraz pokojach dziennych. Wybór jest bardzo szeroki. Jeżeli szukamy oryginalnego modelu ściśle podkreślającego nasz gust, szafy dopasowanej do nietypowego wnętrza lub o nieszablonowym kształcie, warto zwrócić się do doświadczonego stolarza. Jednak, kiedy zależy nam czasie możemy prześledzić ofertę sklepów meblowych. Tutaj znajdziemy szafy ubraniowe jedno-, dwu-, trzy- i czterodrzwiowe w klasycznym kolorze drewna lub pomalowane na żółto, czerwono, niebiesko oraz na wiele innych barw. Ich fronty mogą być matowe lub na wysoki połysk. Ponadto producenci oferują szafy ubraniowe przesuwne lub o standardowym systemie otwierania, które różnią się ilością półek wewnętrznych, pojemnością na ubrania wiszące oraz liczbą i wielkością dodatkowych szuflad. Wiele modeli posiada również oryginalne zdobienia lub duże lustra. Dodatkowo oferta sklepów obejmuje szafy do zadań specjalnych, czyli np. modele narożne.

Rynek szaf ubraniowych jest bardzo szeroki, dzięki czemu z łatwością znajdziemy model, który w pełni zaspokoi nasze potrzeby w zakresie przechowywania odzieży, jak i dopełni aranżację wnętrza. Producenci oferują szafy nawiązujące do klasycznej elegancji, jak również ekskluzywne meble nowoczesne, dziecięce, młodzieżowe i awangardowe.