Przejdź do treści

Nowe części do maszyn Caterpillara

  • przez

Sprzęt od Caterpillara cieszy się w zupełności zasłużonymi opiniami, więc nawet w fabrycznym stanie przewyższa większość pojazdów od innych producentów. Nie oznacza to iż nie może być on ulepszony, jak przekonaliśmy się niedawno, podczas przeglądania oferty Caterpillara w poszukiwaniu podzespołów zamiennych. Okazało się iż koparki mogą być rozbudowane o nowe, lepsze podzespoły oraz udogodnienia.

Elementy do koparek Caterpillara

części do koparek catNajczęściej zamawianymi podzespołami były oczywiście wszystkie elementy zużywalne, takie jak filtry powietrza i paliwa, czy części hydrauliczne, choć naszą uwagę zwróciły przede wszystkim ulepszenia do koparek, pozwalające nie tylko na podniesienie możliwości maszyn, ale również ułatwienie pracy operatorom. Wszystkie części do koparek CAT są doskonale kompatybilne z dowolnym modelem koparki, i mogą być montowane nawet w maszynach stosunkowo przestarzałych czy bardzo niszowych. Zgodność części jest tak duża, iż możliwe jest nawet zamontowanie podzespołów z koparek w dowolnym innym pojeździe ciężkim, produkowanym przez Caterpillara, jeśli posiada on ten sam standard konstrukcyjny. Podzespołami które przydały się najbardziej w naszym parku maszynowym okazały się kabiny operatorów, wyposażone w system filtrowania powietrza oraz klimatyzację. Nie jest to często spotykany element koparek, aczkolwiek ogromnie ułatwia wykonywanie zadań w gorące dni i w warunkach silnego zapylenia.

Wiele małych koparek nie posiada zamkniętych kabin, przez co nie mogą pracować w złej pogodzie czy też w niskich temperaturach. Montaż nowej kabiny pozwala na obejście tego problemu i przystosowanie koparki do pracy w trudniejszych warunkach. W połączeniu z kilkoma innymi elementami dodatkowymi, takimi jak silniejszy układ hydrauliczny, umożliwiają na pracę koparki niemal w każdej porze roku.