Przejdź do treści

Niedroga konopna maść

  • przez

 

Stosowanie produktów z kannabidiolem (CBD) może przynieść osobom uskarżającym się na problemy dermatologiczne nie tylko ulgę, ale nawet pełne wyleczenie. Wszystko jest bowiem kwestią optymalnego dopasowania produktu do schorzenia.

Zakup maści konopnej

konopna maść uniwersalnaWażne jest, by kosmetyk użytkowany przez osoby chore był uniwersalny, czyli nadawał się dla każdego rodzaju skóry. W takim przypadku mamy też gwarancję, że jest to produkt hipoalergiczny i naturalny, czyli w pełni bezpieczny, nawet przy takich chorobach, jak atopowe zapalenie skóry czy łuszczyca. Zarówno AZS, jak i łuszczyca, należą do zespołów chorobowych uznawanych za nieuleczalne więc pomoc farmakologiczna jest w ich przypadku bardzo ograniczona. Ogranicza się jedynie do przepisywania maści, kremów i farmaceutyków, które z reguły nic nie dają. Natomiast w skrajnych przypadkach podaje się bardzo silne sterydy, które mogą być stosowane tylko przez krótki czas. Dlatego też, wszystkim, którzy zmagają się z problemami natury dermatologicznej polecana jest konopna maść uniwersalna. Jest to produkt zawierający nie tylko olej CBD, ale też wyciąg z kwiatostanów, co wzmacnia regenerujące działanie produktu. Jeżeli chodzi o koszt zakupu maści konopnej, to za około 250 mililitrów produktu zapłacimy od 25 do 100 złotych – w zależności od producenta i procentowej zawartości oleju CBD. Jeżeli natomiast szukamy miejsca, gdzie jest on sprzedawany, to najlepiej skorzystać z oferty jednego z polecanych sklepów online.

Wszystkie kosmetyki z kannabidiolem, w tym oczywiście i konopna maść uniwersalna, nie zawierają psychoaktywnego THC więc ich stosowanie jest całkowicie bezpieczne. Systematyczne smarowanie miejsc zmienionych chorobowo maścią konopną nie tylko je regeneruje, ale likwiduje obrzęk i ból.