Przejdź do treści

Najlepszy samochód elektryczny

  • przez

Dzieci uczą się przez naśladowanie dorosłych, dlatego nie ma w tym nic dziwnego, kiedy kilkulatek bawi się, że prowadzi samochód. Można mu w tym pomóc, kupując pojazd zasilany elektrycznie, który mu umożliwi zabawę poza domem.

Jak szybko jeżdżą samochody dziecięce?

samochód dziecięcy elektrycznyJeżeli nasz kilkulatek jest wielkim fanem motoryzacji i uwielbia jeździć z rodzicami ich autem, to można rozważyć opcję zakupu samochodu przeznaczonego tylko dla niego. To świetny pomysł, ponieważ dzieci uwielbiają trenować swoją niezależność, a samochód dziecięcy elektryczny im to umożliwia. Jest to zaawansowana technologicznie zabawka, która dozwolona jest dla dzieci od trzeciego roku życia. W sklepach z zabawkami znajdziemy dwa rodzaje samochodów, a mianowicie sedany i terenówki. Pierwsze z nich są stworzone z myślą o pokonywaniu nimi alejek w parku, asfaltu czy chodnika, ponieważ mają niskie zawieszenie i stosunkowo małe koła. Natomiast terenowe auta są przeznaczone do pokonywania bardziej wymagających terenów takich jak nierówne łąki, kamieniste drogi czy błoto. Jako jedyne auta, mają otwierane drzwi, które zapewne są konieczne, ze względu na wysokie zawieszenie. Jazda takimi samochodami to czysta przyjemność dla każdego malucha, bez względu na płeć. Pojazdy elektryczne nie rozwijają dużych prędkości z uwagi na wiek dzieci. Można nimi jechać z maksymalną prędkością kilku kilometrów na godzinę, ale dla trzylatków jest to w zupełności wystarczające. Mocny silnik pojazdu, pozwala na nieprzerwaną jazdę nawet przed dwie godziny.

Jak widać są to zaawansowane technologicznie samochody, które mogą być samodzielnie kierowane przez dzieci lub rodzic może przejąć rolę kierowcy. Jest to możliwe, ponieważ większość modeli posiada pilot do zdalnego sterowania pojazdem.