Przejdź do treści

Najlepszy materac dla psa

  • przez

Każdy chce dla swojego zwierzaka najlepszych akcesoriów, zabawek, jak i dobrej, wartościowej karmy. W niektórych domach racje ludzko-psie są tak ściśle związane, że właściciele czworonogów traktują ich jak kolejnego członka rodziny. Psiaki są coraz chętniej adoptowane ze schronisk i uwalniane od bezdomności. Czego potrzebuje pies, by poczuć się dobrze w nowym domu?

Jaki materac dla psa wybrać

piankowy materac dla psaOprócz odpowiedniej diety, dobranej pod indywidualne potrzeby, dostępu do czystej i świeżej wody, wolnego czasu i miłości, piesek musi mieć swój kąt, do którego będzie mógł iść w dowolnej chwili w ciągu dnia oraz przeznaczony do snu. Specjaliści i weterynarze nie polecają pozwalać swoim czworonogom spania w jednym łóżku z człowiekiem przez wzgląd na ryzyko zarażenia się pasożytami i bakteriami, którymi pies zbiera pyskiem podczas spacerów. Dlatego kupno oddzielnego legowiska jest konieczne. Pies widzi i czuje przez to, że ma w mieszkaniu bezpieczny kąt, w którym może się zrelaksować czy zdrzemnąć. Przy wyborze legowiska należy kierować  się nie tylko ceną, ale przede wszystkim materiałem, z jakiego został wykonany. Sztuczne, nieoddychające tkaniny nie sprawdzą się w trakcie upalnych dni lata, kiedy potrzebuje nie tylko komfortu, ale dodatkowo ochłody. Dobrym wyborem będzie piankowy materac dla psa, który dzięki piance poliuretanowej jest odporny na wygniecenia i marszczenia, które mogą pojawić się w trakcie prania. Dodatkowo, takie miękkie legowiska bardzo często mają powłokę wykonaną z pokrowca, który nie trzyma na swojej powierzchni sierści.

Wybór jest duży. Jest wiele materiałów, które są dodatkowo wodoodporne i nie brudzą się łatwo, co przy psie jest dużym ułatwienie, by utrzymać go i jego akcesoria w czystości. Oddzielne łóżko jest ważnym elementem w życiu psa, ponieważ przeznacza on na tę czynność nawet do 14 godzin na dobę.