Przejdź do treści

Najlepsze olejki konopne

Nie każdy wie, że z konopi wytwarza się znacznie więcej produktów niż tylko marihuanę. Przede wszystkim trzeba mieć świadomość, że istnieje wiele odmian tejże rośliny, z czego najbardziej znane są dwie: konopie indyjskie i konopie siewne.

Jak stosować olejek konopny?

sklep z olejami konopnymiWiele osób się obawia konopi, gdyż znane im są tylko konopie indyjskie, które jako jedyne zawierają silnie uzależniające, psychoaktywne i odurzające THC – tetrahydrokannabinol. Większość produktów konopnych, które możemy dziś kupić na rynku, jest produkowana z konopi siewnej, uprawianej pod ścisłą kontrolą. Jest to odmiana legalna w naszym kraju, z której wytwarzane są kosmetyki, ekstrakty czy też olejki. Na szczególną uwagę zasługują olejki, ponieważ wykazują szerokie działanie lecznicze i prozdrowotne, dzięki czemu są bardzo często stosowane. Jeżeli chcemy je nabyć, to najlepszy będzie sprawdzony sklep z olejami konopnymi, gdzie znajdziemy produkty o stężeniu od pięciu do nawet czterdziestu – pięćdziesięciu procent. Wszystkie dopuszczone do sprzedaży olejki, są produkowane na terenie Polski i posiadają niezbędne certyfikaty. Sam olej jest uzyskiwany na drodze ekstrakcji CO2, która zapewnia wysokie stężenie cennych substancji w produkcie oraz bogatą konsystencję. Dzięki skoncentrowanej konsystencji, olejki wystarczy przyjmować w niewielkich ilościach, maksymalnie kilka kropel dziennie, aby doświadczyć cennych właściwości cbd. W kwestii wyboru stężenia kannabidiou, czyli cbd, trzeba się kierować jego przeznaczeniem.

Powszechnie mówi się, że słabsze, kilkuprocentowe olejki konopne są stosowane w celu łagodzenia lekkich i umiarkowanych dolegliwości, natomiast mocniejsze będą idealne w przypadku ciężkich chorób. Im wyższe stężenie cbd, tym wyższa będzie cena olejku.