Przejdź do treści

Najlepsze kraje do zorganizowania rejsu

  • przez

Każdy kto lubi spędzać swój wolny czas nad wodą, z pewnością mógłby zainteresować się również pływaniem własnym jachtem po morzu. Pływanie po morzu swoim jachtem pozwala poczuć się jak kapitan własnego okrętu i daje możliwość zobaczenia niezapomnianych widoków. W Polsce niestety morze bywa burzliwe, a pogada nie zawsze sprzyja pływaniu jachtem. Gdzie zatem warto zorganizować swój niezapomniany rejs?

Zorganizowanie rejsu po Adriatyku w Chorwacji

rejs po adriatyku chorwacjaIstnieje wiele cudownych miejsc, gdzie można zorganizować swój pierwszy wymarzony rejs po morzu. W Europie najlepsze miejsca do zorganizowania takich rejsów znajdują się na południu. Najbardziej popularne kraje to Włochy, Grecja oraz Chorwacja. Szczególnie popularna pod tym względem jest jednak Chorwacja, która przyciąga Polskich turystów już od wielu lat. W kraju tym ceny nie są wysokie, a plaże zachęcają swoim urokiem. To również idealne miejsce do wyczarterowania swojego własnego jachtu motorowego. Jeśli interesuje nas taki rejs po Adriatyku Chorwacja posiada liczne firmy które pomogą nam go zorganizować. Wiele z takich firm oferuje również pomoc doświadczonego sternika, który popłynie z nami w taką kilkudniową wyprawę. Jeśli jednak posiadamy odpowiednie doświadczenie oraz kwalifikacje, to wówczas bez najmniejszych problemów będziemy mogli wynająć taki jacht bez wspomnianego wyżej sternika. Ile będzie nas kosztować taka kilkudniowa wyprawa po morzu?

Zorganizowanie rejsu nie zawsze musi być drogie, szczególnie jeśli zabierzemy ze sobą swoją zgraną paczkę znajomych. Wówczas takie koszty wynajęcia łodzi zostaną rozdzielone na kilka osób i zapłacimy znacznie mniej za całą wyprawę. Najczęściej takie rejsy są organizowane w cztery lub sześć osób. Mając towarzystwo z pewnością będziemy się lepiej bawić.