Przejdź do treści

Najlepsze elektrody lecznicze

 

Każdy z nas pewnie kiedyś potrzebował lub chociaż widział sprzęt do elektrostymulacji. Za pomocą elektrod tens i ems wykonywana jest stymulacja naszych mięśni oraz złagodzony jest ból kręgosłupa i stawów. Elektrostymulację możemy wykonać zarówno samemu w domu jak i w profesjonalnych gabinetach np. u fizjoterapeuty.

Czy elektrostymulacja naprawdę działa?

elektrody tens emsZanim zakupimy własny sprzęt do elektrostymulacji lub wybierzemy sie do gabinetu, który wykona taki zabieg, zastanawiamy się czy przynosi on faktycznie jakieś efekty. Opinie pacjentów, którzy mieli wykonywaną elektrostymulację z wykorzystaniem elektrody tens ems lub innych, ewidentnie wskazują na pozytywne korzyści terapii. Istnieje wiele rodzai elektrod. Najbardziej popularne są samoprzylepne żelowe. W zależności od potrzeb istnieją także przynajmniej dwa rozmiary elektrod. W zależności od rodzaju elektrody są zazwyczaj wielokrotnego użytku. Starczają minimum na 30 użyć. Do głównych efektów jakie możemy osiągnąć po elektrostymulacji zaliczamy napewno zmniejszanie bólu mięśni i kręgosłupa. Dodatkowo żeby terapia dala jak najlepsze efekty należy prawidłowo rozmieścić elektrody na ciele. Dopiero odpowiednie rozmieszczenie pozwala na maksymalne korzyści i daje sens elektrostymulacji. Jest wiele miejsc przeciwwskazanych do naklejenia elektrod np. powieki i rany. Najważniejsze żeby w każdej elektrostymulacji stosować się do instrukcji i wskazówek lekarza lub fizjoterapeuty. Wtedy osiągniemy najlepszy efekt.

Przy każdej wykonywanej elektrostymulacji należy pamiętać, że im bardziej precyzyjnie przykleimy elektrody tym lepszy efekt terapeutyczny oraz większy komfort dla pacjenta. Wykorzystywana w salonach spa, gabinetach rehabilitacyjnych i innych, elektrostymulacja elektrodami tens i ems poprawia nasz stan zdrowia oraz samopoczucie.