Przejdź do treści

Najlepsza zabawa dla naszych pociech

Doświadczeni rodzice doskonale zdają sobie sprawę, że przy organizacji wyjazdu trzeba dużo rzeczy zaplanować i przemyśleć – w końcu chcemy uniknąć sytuacji, gdzie najmłodsi będą narzekać jak bardzo im się nudzi, czego rezultatem będzie to, że ani my w żaden sposób nie odpoczniemy, ani nasze dzieci nie będą zadowolone.

Jak zorganizować dzieciom czas?

najciekawsze atrakcje dla dzieci - LublinZałóżmy najpierw, że wybieramy się do Lublina. Stolica województwa lubelskiego nie dość, że jest bardzo ładna, to jeszcze kryje wiele ciekawych miejsc, ale jednak pamiętajmy, że to, co jest ciekawe dla nas, niekoniecznie musi być ciekawe dla naszej córki czy syna. Jakie są więc najciekawsze atrakcje dla dzieci – Lublin? Na początku trzeba pamiętać, że najmłodsi niekoniecznie lubią zwiedzanie i historyczne opowieści, więc fakt, że nam się to podoba musi na ten moment zejść na drugi plan. No chyba, że nasze dzieci zawsze marzyły o tym, żeby przejść się po zamku – wtedy na pewno spodoba im się główna siedziba Muzeum Lubelskiego, która właśnie w takowym zamku się znajduje. Do wyboru mamy też Teatr Muzyczny, gdzie już na pewno najdziemy coś odpowiedniego – zwłaszcza, że w stałym repertuarze jest balet „Królewna Śnieżka”, oraz wiele innych. Może uda nam się też trafić na kolorowy Jarmark Jagielloński, gdzie chłopcy z chęcią popatrzą na Turniej Rycerski, dziewczynki posłuchają i poskaczą w rytm muzyki, a oboje będą mogli pobawić się gliną, uczestniczyć w warsztatach malowania na szkle czy zrobić jakieś ozdoby, powycinać coś a także spróbować tradycyjnych lizaków karmelowych.

W taki sposób na pewno przeżyjemy rodzinny odpoczynek i pokażemy naszym pociechom nowe miejsce, które z pewnością zapamiętają na zawsze i będą chciały jeszcze nie raz uczestniczyć w takiej niezwykłej przygodzie.