Przejdź do treści

Najlepsza kwercetyna w kapsułkach

  • przez

W owocach i warzywach, jakie możemy spotykać w sklepach znajduje się bardzo dużo cennych witamin i minerałów. Trzeba przyznać, że niektóre z nich naprawdę warto wdrożyć do codziennej diety. W szczególności warto by było pomyśleć o korzystaniu z tych darów natury w czasie zimy. Wówczas odporność naszego organizmu może znacznie spadać i należy pomyśleć o wspieraniu zdrowia.

Naturalne źródła kwercetyny

kwercetyna suplementKażdy z nas doskonale wie jak ważne jest spożywanie owoców czy warzyw, które zawierają kwas askorbinowy, czyli po prostu witaminę C. Ta witamina w dużym stopniu wpływa na poprawę stanu naszego zdrowia w czasie choroby oraz działa zapobiegawczo chroniąc nas przed różnymi przypadłościami. Trzeba jednak zauważyć, że obecnie coraz większym uznaniem darzona jest kwercetyna suplement ten jest bowiem niezwykle ciekawy. Bardzo duże ilości kwercetyny można obecnie znaleźć także w owocach i warzywach. Znaczącym jej źródłem jest także herbata. Największa ilość kwercetyny znajduje się w liściach herbaty zielonej. Jednak nawet spożywanie herbaty czarnej jest wskazane, ponieważ w niej również kwercetyny znajduje się mnóstwo. Suplement zawierający ten składnik jest natomiast dostępny w postaci płynnej oraz w kapsułkach. Łatwiej dostępna jest kwercetyna w kapsułkach i przez to jest ona znacznie częściej wykorzystywana przy wspieraniu zdrowej diety.

Na chwilę obecną z zakupem prozdrowotnej kwercetyny w kapsułkach nie powinniśmy mieć zbyt dużego problemu. Produkty tego typu dostępne są w aptekach oraz w sklepach ze zdrową żywnością. Pamiętajmy jednak o tym, aby wybierać tylko sprawdzone suplementy, które mogą być najlepszym źródłem kwercetyny w przyswajalnej postaci. Dużo osób decyduje się obecnie również na zakupienie kwercetyny drogą elektroniczną.