Przejdź do treści

Na czym polega działanie sauny infrared?

 

Promienie słoneczne są szczególnie ważne, aby człowiek czuł się dobrze i nie chorował – również nie cierpiał na różne zaburzenia psychiczne związane z brakiem słońca (np. depresję sezonową).

Zalety korzystania z sauny infrared – kto może korzystać z sauny?

sauny infraredDzięki takim rozwiązaniom jak sauny infrared można mieć dostęp do promieni słonecznych przez cały rok – kiedy tylko mamy na to ochotę, więc również jesienią i zimą, kiedy słońca jest najmniej. Sauna na podczerwień jest dobrym rozwiązaniem dla osób, które nie mogą korzystać z sauny suchej lub sauny mokrej. W saunie parowej wilgotność jest bardzo wysoka, a to nie jest z przyczyn zdrowotnych polecane wielu osobom. W saunie infrared nie ma takiego problemu, bo tu wilgotność nie osiąga takich parametrów. Promienie podczerwone, które działają w saunie infrared działają na organizm bezpośrednio. Takie promienie działają nie tylko na skórę, ale też na tkankę podskórną i tłuszczową oraz powodują jej ogrzewanie. Ciało nagrzewa się i zaczyna się pocić. W saunie infrared temperatura nie przekracza zazwyczaj 60 stopni Celsjusza. Intensywne pocenie w saunie infrared pozwala spalić nawet 900kcal w ciągu 30-minutowego pobytu. Skóra zostaje oczyszczona z toksyn, co również jest dużą zaletą korzystania z takiej sauny. Ponadto sauny infrared pomagają też pozbyć się cellulitu. Do produkcji potu potrzebna jest energia, która pochodzi ze spalania tłuszczu, a więc jest to bardzo dobre rozwiązanie dla osób, które chciałyby rozpocząć odchudzanie. Oczywiście należy łączyć chodzenie do sauny z aktywnością fizyczną np. pływaniem czy bieganiem.

W Polsce jest całkiem sporo saun infrared, a korzystanie z nich wcale nie jest drogie. Promienie podczerwone sprzyjają leczeniu różnych dolegliwości, co zostało udowodnione przez wielu naukowców – np. leczeniu chorób zwyrodnieniowych.