Przejdź do treści
dj wesele

Muzyka na weselu – ustalenia z dj-em weselnym

Rodzaj muzyki wybierany na wesele, w dużym stopniu zależy od upodobań muzycznych i preferencji pary młodej. Jednakże należy pamiętać, że wesele to z pewnością przyjęcie na którym będą gościć ludzie z różnego pokolenia, zarówno młodzi jak i starsi, tacy jak nasi dziadkowie.

Weselny dj i różny repertuar

dj weseleBy każda z tych grup dobrze się bawiła, również muzyka musi być dopasowana do tej różnicy pokoleniowej. Druga kwestia to to, że wesele to przeplatające się ze sobą aktywności takie jak na przykład spokojne spożywanie posiłków oraz szalone tańce, a także tańce wolne. Z tego względu muzyka również powinna się przeplatać. Każdy profesjonalny weselny dj z Warszawy doskonale zdaje sobie z tego sprawę, dlatego w jego repertuarze znajdują się różne rodzaje muzyki. Każdy dj wodzirej obserwacji i doświadczenia wie, przy jakiej muzyce ludzie najchętniej rozmawiają i spożywają posiłki, a przy jakich decydują się na wolne lub szybkie tańce. Z tego względu najczęściej na weselach puszcza się kawałki znane i lubiane, na przykład takie które goście potrafią także zaśpiewać. Przykładem takiej muzyki może być Disco Polo, puszczanej zarówno w Warszawie jak i w innych miastach. Oczywiście jeżeli para młoda nie życzy sobie takiej muzyki to również wodzirej na wesele nie będzie ich do tego namawiał i zamieni to na przykład na muzykę POP lub biesiadną, bardziej do zaakceptowania dla pary młodej. Wystarczy wpisać do okna wyszukiwania w sieci słowa: “dj na wesele”, by dowiedzieć się jaka muzyka jest najbardziej odpowiednia na przyjęcie, na którym goście będą się bawili aż do rana. Jeżeli nie potrafimy sami wybrać, oczywiście możemy skorzystać z podpowiedzi osoby która będzie zajmowała się oprawą muzyczną naszego przyjęcia.

Trzeba pamiętać, że dj na wesele nie zawsze może dysponować wszystkimi płytami muzyki jaka nas interesuje. W takiej sytuacji, warto popytać wcześniej znajomych czy dysponują tego rodzaju nośnikami z muzyką nietypową.