Przejdź do treści

Montaż okien pcv – jak przebiega?

Okna to element, który musi się znaleźć w każdym domu. Najczęściej wybieramy okna pcv, choć są i tacy co wolą mieć tradycyjne okna drewniane, czy też nowoczesne okna z metalową ramą. Żeby jednak okna spełniały swoja rolę to trzeba je dobrze zamontować. 

Montaż okien pcv i dobre zabezpieczenia

montaż okien pcv w BydgoszczyJak powinien przebiegać fachowy montaż okien pcv w Bydgoszczy? Z pewnością trzeba najpierw odpowiednio przygotować ściany. Otwór okienny musi być dużo szerszy niż samo okno. Do jego szerokości musimy dodać po kilka centymetrowy w każdej strony, które potem będą wypełnione pianką uszczelniającą. Kiedy otwór jest gotowy to możemy wraz z pomocą ustawić okna tak jak powinny być umieszczone. Okna są ciężkie, więc jedna osoba nie dałaby sobie z nimi rady. Najczęstsze okna od góry i od dołu montowane są metalowymi wkrętami, co zapewnia im stabilność. Po bokach stosuje się wypełnienie z pianki, która zwiększa swoją objętość i z czasem zastyga. Kiedy to się stanie to nadmiar pianki należy odciąć nożem, żeby całość była gładka. Wtedy można przejść do wykończenia ścian wokół okien, czyli do tynkowania i malowania. To jeszcze nie koniec. Montaż okien pcv w Bydgoszczy to również montaż parapetów. Warto o tym pomyśleć, zanim zabierzemy się za ostateczne wykańczanie przestrzeni wokół okien. Parapet jest usadowiony kilka centymetrów poniżej linii okna i zazwyczaj jest szersze niż ono. Kiedy już okna i parametry są na właściwym miejscu to można przejść do ewentualnego dodatkowego uszczelniania okien. Stosuje się do tego często silikon w tubce, lub gumowe uszczelki montowane wokół ramy okiennej.

Montaż okien pcv przede wszystkim powinien być wykonywany przez osoby, które znają się na rzeczy i wiedzą jak się do tego zabrać. Również należy pamiętać, że jedna osoba nie powinna się tym zajmować, bo jest to niebezpieczne,a  ponadto prace nie zostaną raczej dobrze wykonane.