Przejdź do treści
gabiony

Montaż ogrodzeń gabionowych

W zeszłe wakacje byłem w naprawdę dużym dołku finansowym. To było zaraz po tym jak postanowiłem się nieco bardziej usamodzielnić i wyprowadziłem się do własnego mieszkania. Zdawało mi się, że moja normalna praca w sklepie internetowym zupełnie mi wystarczy jednak myliłem się.

Jak wyglądają gabiony?

gabionyDopiero wtedy zrozumiałem jak kosztowne jest utrzymanie i prowadzenie domu. Nie chciałem jednak wracać do rodziców poddając się zaledwie po dwóch miesiącach. Ponieważ praca w sklepie nie zajmowała mi wiele czasu postanowiłem poszukać dodatkowej pracy. Zatrudniłem się w jednej firmie montującej gabiony. Muszę się przyznać, że kiedy czytałem ogłoszenie musiałem najpierw sprawdzić czym te gabiony w ogóle są. Okazuje się, że są to takie metalowe kosze, wypełniane w całości różnego rodzaju materiałem, zazwyczaj kamieniami. Takie kosze służą jak całkiem solidne ogrodzenia. Ich montaż był bardzo łatwy. Wystarczyło położyć folię, na to kosz, a wszystko wypełnić surowcem. Ta praca sprawiała jedynie kłopot w bardzo niewielkich i ciasnych ogrodach. Oczywiście i tak jakoś sobie radziliśmy. Gabiony producent zapewnia, że takie ogrodzenia są bardzo trwałe. Faktycznie wygląda to solidnie, ale gdzieś później doczytałem, że jednak ogrodzenia gabionowe wymagają konserwacji. Duże ulewy i ogólnie woda mogą naruszać konstrukcje. Poza tym gabiony tanio kupisz chyba tylko bezpośrednio u producenta. Ja uważam, że cena jest lekko przesadzona. Jednak patrząc na to jak często je montujemy dochodzę do wniosku, ze jestem w tej opinii odosobniony.

 

Jeśli chodzi o estetykę to akurat mi się podobają bardzo ale zdarzało mi się słyszeć negatywne komentarze. Wszystko kwestią gustu. Ja się tylko cieszę, że udało mi się znaleźć całkiem fajną i lekką pracę. Z początku chciałem się tam zaczepić tylko na kilka tygodni ale pracuję tam do teraz i póki co nie zamierzam rezygnować.