Przejdź do treści

Masaż jako jedna z form rehabilitacji

Bardzo wiele osób korzysta regularnie z rehabilitacji manualnej. Jak sama nazwa wskazuje, nie wykonuje się tu specjalistycznych zabiegów fizjoterapeutycznych, w których korzysta się z zaawansowanych technologicznie sprzętów. Przeciwnie – rehabilitant wykorzystuje własne ręce, którymi naprawdę może zdziałać cuda, jeśli tylko się na tym zna i wie, co robić w danej sytuacji.

Rehabilitacja poprawiająca funkcjonowanie mięśni i stawów

manualna rehabilitacja w KrakowieWarto zaufać rehabilitacji manualnej, bo jak się okazuje, przynosi ona zaskakujące efekty. Istnieje wiele prywatnych gabinetów, w których fizjoterapeuci zajmują się rehabilitacją manualną. W ofercie takiej rehabilitacji najczęściej znajduje się masaż. Każdy kto był kiedykolwiek na profesjonalnym masażu, wie, jak wiele może on zdziałać i jak wiele pomóc w różnych przypadkach. I nie chodzi tutaj wcale o masaż relaksacyjny, ale o specjalistyczny masaż rehabilitacyjny, leczniczy. Taka manualna rehabilitacja w Krakowie wykonywana jest w różnych ośrodkach – najlepiej wybrać taki, który cieszy się dobrą opinią i zaufaniem wśród pacjentów. Zadaniem masażu jest pobudzenie przemiany materii oraz krążenia. W związku z tym poprawione zostaje funkcjonowanie mięśni oraz stawów. Całość wpływa pozytywnie nie tylko na stan fizyczny pacjenta, ale również na jego psychikę. Masaż odpręża i uwalnia od wszelkich stresów czy napadów lęku. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę z tego, że masaż może być bolesny – zwłaszcza wtedy gdy uciskane są miejsca kontuzjowane, po urazach.

Masażysta uciska konkretny mięsień w danym miejscu, po to by zwiększyć w nim przepływ krwi. Dochodzi do mikrouszkodzeń, a następnie mięsień bardzo szybko się regeneruje. Masażysta musi jednak wiedzieć, jakie miejsca uciskać. Masowane są nie tylko plecy, ale i inne części ciała np. ręce, dłonie, pośladki, uda, stopy i nie tylko.