Przejdź do treści

Manetki sportowe do motocykli

Motocykle terenowe zazwyczaj były dość dobrze przystosowane do trudnego terenu, na którym miały być używane, jednak nie były wolne od mankamentów. Przede wszystkim, w większości modeli wyczynowych wygoda była dość nisko na liście priorytetów, i mimo iż były to głównie bardzo niewielkie wady, czasem potrafiły dać się we znaki profesjonalnym kierowcom.

Profesjonalne manetki do motocykla wyczynowego

manetki crossJednym z najbardziej zaniedbywanych elementów, w nawet najbardziej profesjonalnych motocyklach, były manetki. Fabryczne egzemplarze były niewygodne, często źle profilowane, i powodowały obtarcia po długiej i intensywnej jeździe, nawet podczas używania rękawiczek. Dlatego, mnóstwo kierowców wyczynowych wymieniało je niemal natychmiast na bardziej dopasowane i wygodne manetki cross. Modele profesjonalne, od producentów zajmujących się produkcją podzespołów przeznaczonych do jazdy ekstremalnej były o wiele wygodniejsze, gdyż większość z nich była wykonana z dość miękkiego materiału antypoślizgowego, i w dużej części nie posiadała profilowania, które męczyło dłonie przy bardzo długim i mocnym trzymaniu kierownicy. Wyczynowe odmiany były o wiele wygodniejsze od fabrycznych, jednak dzięki zastosowanemu materiałowi, nie miały tendencji do ślizgania się w dłoni czy na powierzchni rękawic, nawet przy jeździe w deszczu. Nie tylko umożliwiały sprawniejsze sterowanie motocyklem, ale również zapobiegały przypadkowej utracie kontroli nad maszyną podczas jazdy.

Producenci takich akcesoriów mieli w swoich ofertach zarówno manetki przeznaczone do konkretnych modeli motocykli, jak i odmiany uniwersalne, możliwe do dopasowania do każdej maszyny. Wiele z nich posiadało również podgrzewanie, niezwykle przydatny dodatek dla kierowców próbujących sił również na trasach zimowych.