Przejdź do treści

Malowanie maszyn przemysłowych

Prototypy maszyn produkcyjnych budowane są w naszym zakładzie zawsze na linii produkcyjnej, gdzie natychmiast po skonstruowaniu są wdrażane do pracy. Ciągle wymagają jednak malowania, zarówno w celu zwiększenia bezpieczeństwa podczas pracy, jak i zabezpieczenia przed korozją i niszczeniem po długotrwałym wystawieniu na działanie chemikaliów.

Malowanie urządzeń produkcyjnych

malowanie proszkowe maszynaMalowanie maszyn wykonuje dla nas bardzo renomowana, zewnętrzna firma, zajmująca się zabezpieczaniem i konserwacją urządzeń produkcyjnych. Główną metodą zabezpieczenia maszyn przed uszkodzeniami jest właśnie malowanie proszkowe Maszyna znajdująca się na linii produkcyjnej musi być widoczna, dlatego też zawsze malowana jest w ostrzegawcze kolory oraz czarne pasy, które oznaczają działające urządzenie mogące stwarzać zagrożenie dla nieostrożnego pracownika. Firma wykonuje malowanie maszyn zawsze po zamknięciu obiektu, gdyż sama farba może być szkodliwa dla zdrowia pracowników nie posiadających odpowiedniego zabezpieczenia, a i proces malowania mógłby przeszkadzać załodze w wykonywaniu normalnych obowiązków w trakcie zmiany. Maszyny muszą być oczywiście wyłączone, więc jest to kolejny powód dla którego wszelkie prace związane z malowaniem urządzeń są przeprowadzane na nocnej zmianie.

Taki zabieg nie trwa zbyt długo, gdyż najbardziej czasochłonne jest oczywiście nanoszenie farby w ostrzegawczym kolorze, która musi być położona jednolicie. Bezbarwna farba antykorozyjna nie musi być szczególnie równo położona, więc prace z jej użyciem są o wiele szybsze. Firma jednak bardzo przykłada się do swoich zadań, a wszystkie urządzenia są wykańczane i zabezpieczane z najwyższą dokładnością, nawet jeśli zadania mogłyby być wykonane mniej starannie bez żadnego problemu.